Legia Warszawa pokonuje Zagłębie Lubin 2:0

Podsumowanie emocjonującego meczu Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin

Piłka nożna / 2024-07-20 22:16:8

Pierwsze zwycięstwo Legii

W emocjonującym meczu pierwszej kolejki ekstraklasy, Legia Warszawa zdołała pokonać Zagłębie Lubin 2:0. W praktycznie ostatnich minutach spotkania, drużyna Goncalo Feio zagrała ze zdwojoną determinacją i zdołała wywalczyć komplet punktów, mimo gry w przewadze przez większość drugiej połowy.

Celem drużyny

Trener Legii, Goncalo Feio, od samego początku sezonu był bardzo pewny swoich celów. Wszyscy wiemy, że celem drużyny jest mistrzostwo Polski i portugalski trener nie pozostawiał wątpliwości co do tego. Mimo odejścia ważnego zawodnika jakim był Josue, drużyna została wyraźnie wzmocniona przed rozpoczęciem sezonu. Do Legii dołączyli tacy zawodnicy jak Kacper Chodyna, Sergio Barcia, Claude Goncalves, Luquinhas, Jean-Pierre Nsame oraz Ruben Vinagre.

Mecz z Zagłębiem

Z różnych powodów, tylko Goncalves i Luquinhas znaleźli się w wyjściowym składzie na mecz z Zagłębiem, pozostali zawodnicy zasiadli na ławce rezerwowych. Sergio Barcia ma jeszcze zaległości treningowe, natomiast Nsame doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka dni. Mimo tych absencji, Legia zaczęła mecz bardzo ofensywnie i z dużym polotem.

Okazje Legii

W trzeciej minucie meczu, Legia miała już okazję do strzelenia gola, kiedy Marc Gual wypracował sytuację dla Bartosza Kapusty. Niestety, strzał polskiego zawodnika był niecelny. Kilka minut później Luquinhas również nie zdołał trafić do siatki. Pomimo tych okazji, gola nie było widać.

Odpowiedź Zagłębia

Po 30 minutach gry, Zagłębie w końcu odpowiedziało. Tomasz Pieńko ruszył prawą stroną i dograł piłkę, niestety Dawid Kurminiowski fatalnie przestrzelił. Niedługo potem, Damian Dąbrowski oddał strzał z dystansu, piłkę odbił Tobiasz z problemami. W 37. minucie Gual miał jeszcze jedną okazję, ale Jasmin Burić skutecznie interweniował.

Mecz w przewadze

Druga połowa rozpoczęła się mniej efektownie, z dużą liczbą szarpanych gier i fauli. W 51. minucie Michał Nalepa obejrzał żółtą kartkę za faul na Luquinhasie, ale po analizie VAR został wyrzucony z boiska. Legia miała teraz przewagę liczebną, ale przez długi czas nie potrafiła zagrozić bramce Zagłębia.

Gol Guala

W 64. minucie to jednak Gual zdołał przechylić szalę zwycięstwa na stronę Legii. Hiszpan, którego rywale kilkukrotnie próbowali zatrzymać, zdołał oddać strzał, który ostatecznie nieznacznie odbił się od bramkarza Burića. Kilka minut później, tuż po zmianie, Blaz Kramer mógł zdobyć kolejnego gola, ale jego uderzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego było niecelne.

Gol Augustyniaka

Kiedy wydawało się, że Legia niespodziewanie straci punkty, w końcu przełamała Zagłębie. W 86. minucie, Paweł Wszołek dograł z prawej strony, a Rafał Augustyniak zaskoczył Buricia strzałem, dając Legii upragnionego gola.

Nadchodzące wyzwania

Kolejny mecz Legia rozegra już w czwartek, kiedy rozpocznie rywalizację w kwalifikacjach Ligi Konferencji. Tego samego dnia Zagłębie zmierzy się z Pogonią Szczecin. Legioniści muszą być na tym spotkaniu w dobrej formie i wykorzystać swoje umiejętności, aby przejść dalej. Mają wszelkie warunki, by osiągnąć swoje cele i zapewnić kibicom niezapomniane chwile związane z piłką nożną. Wiemy również, że historia Legii w Europie jest bogata i klub ma wiele sukcesów na swoim koncie. Mamy nadzieję, że tegoroczny sezon przyniesie im kolejne triumfy.

1. Jakie są najnowsze wyniki Legii Warszawa?

W ostatnim meczu Legia pokonała Zagłębie Lubin 2:0.

2. Kto strzelił gole dla Legii w ostatnim meczu?