Remis w meczu pomiędzy Widzewem Łódź a Stalą Mielec

Relacja z meczu pomiędzy drużynami Widzew Łódź i Stal Mielec

Piłka Nożna / 2024-07-22 22:11:14

Dominacja Widzewa w pierwszej połowie

W pierwszej połowie to drużyna Widzew Łódź miała przewagę nad rywalem. Jednak ostateczne podanie oraz strzały były jej brakuje. Gospodarze, Stal Mielec, skupiali się głównie na obronie, choć na początku mieli świetną okazję po uderzeniu Fryderyka Gerbowskiego. W 30. minucie, po przerwie na uzupełnienie płynów, Stal wstąpiła w ekipę nowej energii.

Gol Szkurina w doliczonym czasie gry

Mieleczanie zaczęli atakować, lecz musieli trochę poczekać na efekt swoich wysiłków. Dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry, po dośrodkowaniu do pola karnego, Ilja Szkurin mocno uderzył głową i pokonał Rafała Gikiewicza, bramkarza Widzewa. Sędzia natychmiast po tym gwizdnął koniec pierwszej połowy. Mimo że Widzew miał inicjatywę, Stal prowadziła.

Gol Łukowskiego na zakończenie meczu

Po zmianie stron, piłkarze Widzewa starali się znaleźć okazje do wyrównania. W końcu, Bośniak Imad Rondić mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z bliskiej odległości popisał się swoimi umiejętnościami, lecz sędzia unieważnił gola. Powód? Minimalny spalony. Jednak w 73. minucie łodzianie odnieśli sukces. Rezerwowy Jakub Łukowski otrzymał piłkę na narożniku pola karnego, przesunął się do środka i z hukiem trafił z dystansu nie do obrony. To był kapitalny gol na zakończenie kolejki.

Próby Stali i czerwona kartka dla Widzewa

Stal próbowała odzyskać prowadzenie. Kolejną świetną szansę miał Szkurin, ale tym razem nie trafił do bramki. Widzew kończył mecz w osłabieniu, po tym jak w 81. minucie Ibiza otrzymał drugą żółtą kartkę i czerwoną. Jednak mimo gry w przewadze, piłkarze Stali nie zdołali wykorzystać tej sytuacji.

Po pierwszej kolejce PKO BP Ekstraklasy liderem jest Pogoń Szczecin, która w sobotę pokonała Koronę Kielce 3:0. Mecz pomiędzy Stalą Mielec a Widzewem Łódź zakończył się remisem 1:1. Bramki zdobyli Szkurin dla Stali i Łukowski dla Widzewa.

1. Jakie drużyny brały udział w meczu?

W meczu brały udział drużyny Widzew Łódź i Stal Mielec.

2. Dlaczego Widzew miał przewagę w pierwszej połowie?

Widzew miał przewagę w pierwszej połowie, ponieważ dominował w posiadaniu piłki i stworzył więcej sytuacji bramkowych.