Debiut Jose Mourinho jako trener Fenerbahce

Debiut Jose Mourinho jako trenera Fenerbahce był prawdziwym rollercoasterem emocji.

Piłka nożna / 2024-07-23 23:11:17

Portugalczyk uniknął kompromitacji

Debiut Jose Mourinho jako trenera Fenerbahce był prawdziwym rollercoasterem emocji. Portugalczyk, który przez kilka miesięcy pozostawał bez pracy po zwolnieniu z Romy, cudem uniknął kompromitacji w spotkaniu eliminacji do Ligi Mistrzów przeciwko FC Lugano.

Faworyt zaskoczył bramką Lugano

Fenerbahce, będący jednym z największych tureckich klubów o fanatycznych kibicach, nieoczekiwanie przystąpił do tego meczu jako faworyt. Jednak już w 11. minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Aymana El Wafiego, co wprawiło w zdumienie tureckich fanów.

Dżeko z hat-trickiem

Na szczęście dla Mourinho i jego zespołu, Edin Dżeko stanął na wysokości zadania i wyrównał wynik jeszcze przed przerwą. Bośniak okazał się kluczową postacią meczu, zdobywając hat-tricka między 45. a 67. minutą. Pierwszą połowę zamknął golem, a drugą otworzył trafieniem do siatki. W międzyczasie Uran Bislimi doprowadził do wyrównania, a potem Ferdi Kadioglu zdobył gola, podwyższając prowadzenie Fenerbahce.

Nerwowa końcówka

Niestety, mecz nie obył się bez nerwowej końcówki, w której Milton Valenzuela zdobył bramkę dla FC Lugano, ustalając wynik na 3:4 dla Fenerbahce. Całe spotkanie zza boiska obserwowano również polskich piłkarzy. Sebastian Szymański wystąpił przez cały mecz, kiedy Kacper Przybyłko pojawił się na boisku jako rezerwowy na ostatnie 18 minut.

Czy Fenerbahce awansuje do fazy grupowej?

Mimo zwycięstwa, rewanż w Stambule nie będzie łatwą przeprawą dla Fenerbahce. Mecz ten odbędzie się 30 lipca. Dziewiętnastokrotni mistrzowie Turcji nie grali w fazie grupowej Ligi Mistrzów od 2008 roku, kiedy rywalizowali z takimi zespołami jak Arsenal, FC Porto i Dynamo Kijów.

Mourinho gotowy na nowe wyzwanie

Mourinho ma nadzieję, że poprowadzi Fenerbahce do powrotu do europejskich pucharów i pokaże, że wciąż jest jednym z najlepszych trenerów na świecie. Po wielu miesiącach bez pracy, Portugalczyk na pewno jest głodny sukcesu i gotowy podjąć nowe wyzwanie. Jego doświadczenie i taktyczna wiedza będą kluczowe dla tego tureckiego klubu w dalszej fazie eliminacji do Ligi Mistrzów. Czy tym razem uda im się awansować? Tego dowiemy się już niedługo.

1. Jak debiut Jose Mourinho w Fenerbahce wyglądał?

2. Jaki jest wynik meczu eliminacji do Ligi Mistrzów przeciwko FC Lugano?

Wynik meczu eliminacji do Ligi Mistrzów przeciwko FC Lugano to 3:4 dla Fenerbahce.

3. Kto zdobył hat-tricka w tym meczu?

Hat-tricka w tym meczu zdobył Edin Dżeko.

4. Czy polscy piłkarze mieli udział w tym meczu?

Tak, Sebastian Szymański wystąpił przez cały mecz, a Kacper Przybyłko pojawił się na boisku jako rezerwowy na ostatnie 18 minut.

5. Jakie są szanse Fenerbahce na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów?

Ściśle nie podano dokładnej informacji w materiale źródłowym.