Emocjonujące spotkanie Magdy Linette z Wiktorią Tomową

Relacja z wczorajszego spotkania Magdy Linette z Wiktorią Tomową

Tenis / 2024-07-24 16:21:20

Polka odrabia straty

Wczorajsze spotkanie Magdy Linette z Wiktorią Tomową okazało się niezwykle emocjonujące. Pomimo tego, że Bułgarka wyszła na prowadzenie po pierwszym secie, polska tenisistka nie poddała się i odrobiła straty w kolejnych dwóch setach.

Napięcie na korcie

Pierwsza partia była pełna napięcia i zaciętej walki. W pierwszych pięciu gemach doszło do dwóch przełamań, co tylko podkręciło atmosferę na korcie. W końcu to Tomowa wykorzystała kolejną okazję na przełamanie i objęła prowadzenie 5:4. Nieco później Bułgarka postawiła kropkę nad "i" i zdobyła seta.

Odzyskanie kontroli

Drugi set również nie rozpoczął się najlepiej dla Linette, która przegrała swój serwis. Jednak polska tenisistka szybko się zebrała i odzyskała straty, zdobywając re-breaka. Po tym wydarzeniu Magda kontrolowała przebieg partii i pewnie wygrała 6:3.

Awans do półfinału

Nadzieje na zwycięstwo w całym meczu wzrosły jeszcze bardziej, kiedy Linette rozpoczęła trzeci set od przełamania Tomowej trzykrotnie z rzędu. Polka wykorzystała również pierwszą piłkę meczową i zasłużenie zapewniła sobie awans do półfinału.

Następne wyzwanie

Kolejną przeciwniczką Magdy Linette będzie 19-letnia Niemka Elle Seidel lub Czeszka Linda Noskova. Obie tenisistki są znane z mocnego uderzenia i ambicji, więc możemy się spodziewać kolejnej zaciętej walki na korcie.

Przygotowania do igrzysk

Turniej w Pradze jest dla Polki niezwykle ważnym etapem przygotowań przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Linette już dwukrotnie brała udział w tej imprezie, ale niestety w Rio de Janeiro i Tokio odpadła już w pierwszej rundzie. Teraz ma szansę na poprawienie swojego rekordu i sięgnięcie po olimpijski sukces.

Transmisje dla fanów

Fani polskiego tenisa będą mieli okazję kibicować Magdzie Linette w Paryżu, ponieważ transmisje z igrzysk będą dostępne na kanale Eurosport od 26 lipca. Będzie można oglądać każdy mecz na żywo lub na żądanie na platformie Max.

Cel - finał

Warto również wspomnieć, że w obecnym sezonie Linette raz awansowała już do finału turnieju rangi WTA. Niestety, w kwietniu przegrała w finale z Amerykanką Sloane Stephens. Jednak forma, którą prezentuje ostatnio polska tenisistka, daje podstawy do optymizmu przed kolejnymi turniejami.

1. Kto był przeciwnikiem Magdy Linette w wczorajszym spotkaniu?

Wiktori Tomowa

2. Jakie były wyniki poszczególnych setów?

1. set: 4:6 (na korzyść Tomowej), 2. set: 6:3 (na korzyść Linette), 3. set: 6:0 (na korzyść Linette)

3. Kto będzie kolejną przeciwniczką Magdy Linette?