Data: 2024-07-24 20:6:19

Porażka Śląska Wrocław w meczu z Łotwą Riga FC

Relacja z meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław a Łotwą Riga FC, w którym Śląsk doznał porażki 0:1.

Piłka nożna / 2024-07-24 20:6:19

Śląsk Wrocław przegrywa na wyjeździe

Mecz pomiędzy Łotwą Riga FC a polskim Śląskiem Wrocław w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji skończył się porażką tej drugiej drużyny. Śląsk, będący wicemistrzem Polski, nie pokazał dobrej gry na wyjeździe i przegrał 0:1 z drużyną Riga FC. Porażka ta okazała się dużym rozczarowaniem dla polskich kibiców, którzy spodziewali się kontynuacji dobrej passy innych polskich drużyn w europejskich rozgrywkach.

Szybka bramka dla Riga FC

Wydarzenia na boisku rozpoczęły się niekorzystnie dla Śląska, kiedy już w 7. minucie Riga FC zdobyła jedynego gola meczu. Do niefortunnego błędu Mateusza Żukowskiego dołączył Ousseynou Niang, wykorzystując sytuację i dał prowadzenie drużynie łotewskiej. Śląsk nie potrafił odzyskać równowagi i gospodarze zdominowali ich w kolejnych minutach. Mieli nawet doskonałą okazję na drugą bramkę, ale nie udało się jej zdobyć.

Próby odrobienia strat

Początek drugiej połowy był o wiele bardziej obiecujący dla Śląska, który zdołał lepiej kontrolować grę. Zmiany personalne przyniosły lepsze efekty, a po kilku strzałach na bramkę drużyny rywala, wydawało się, że Śląsk ma szansę na wyrównanie. Niestety, żaden z tych strzałów nie znalazł drogi do celu. Chwilę później, po stałym fragmencie gry, Aleks Petkow wysłał piłkę nad poprzeczką.

Porażka bez zmian

W ostatnich sekundach meczu Śląsk miał jeszcze jedną szansę na wyrównanie, ale piłka minęła bramkę. Ostateczny wynik meczu pozostał bez zmian od 7. minuty.

Nadzieja na rewanż

Jest to bolesna porażka dla Śląska Wrocław, ale nadzieja na rewanż w meczu u siebie jeszcze pozostaje. Mecz ten odbędzie się 1 sierpnia we Wrocławiu, a drużyna Wrocławia będzie musiała odrobić straty jednego gola. Jedno jest pewne - polscy kibice będą trzymać kciuki za drużynę, licząc na to, że zdołają odwrócić sytuację i awansować do następnej rundy eliminacji.

1. Jak skończył się mecz Łotwa Riga FC vs Śląsk Wrocław?

Mecz zakończył się porażką Śląska Wrocław 0:1.