Pierwszy mecz eliminacji Wisły Kraków z Rapidem Wiedeń

Relacja z pierwszego meczu eliminacji Wisły Kraków z Rapidem Wiedeń

Piłka nożna / 2024-07-26 7:11:23

Niespodzianki na starcie

Już na początku meczu Wisła była skazywana na bolesną porażkę. Jednak w pierwszych fazach spotkania w Krakowie okazało się, że gospodarze nie zamierzają się tak łatwo poddać. Przyjezdni byli zwarci i dominujący, ale Wisła również stworzyła kilka groźnych sytuacji. Jednak to nagranie mówi wszystko – w jednej z akcji piłka trafiła w wyprostowaną nienaturalnie rękę obrońcy Rapidu w polu karnym. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego, pomimo rewelacji z powtórek, które udostępnił jeden z kibiców w mediach społecznościowych.

Kontrowersje sędziowskie

Kilka minut przed przerwą jeden z zawodników Rapidu otrzymał drugą żółtą kartkę i został usunięty z boiska. Mimo to, w drugiej połowie grający w dziesiątkę goście nadal kontrolowali spotkanie i zdobyli drugą bramkę, prowadząc 2:0. Dopiero w końcówce Wisła ruszyła do przodu i zaczęła odrobić straty. Olivier Sukiennicki był jednym z najbardziej aktywnych piłkarzy, oddając groźne strzały. Ostatecznie Wisła strzeliła bramkę kontaktową, ale nie udało jej się zrównać wyniku.

Czy potencjalny rzut karny dla Wisły odmieniłby losy meczu? Tego już się nie dowiemy. Mimo to, drużyna zaprezentowała się dobrze, pokazując determinację i walkę nawet w obliczu silnej i faworyzowanej drużyny. W rewanżowym spotkaniu w Wiedniu Wisła będzie mieć szansę na odwrócenie losów rywalizacji.

Nie jest to pierwsza kontrowersja związana z sędziowaniem w europejskich pucharach. Istnieje wiele przypadków, w których błędne decyzje sędziów miały duży wpływ na wynik meczu. System VAR (Video Assistant Referee) wprowadzony w niektórych ligach ma na celu minimalizowanie takich sytuacji. Jednak w przypadku meczu Wisły z Rapidem VAR nie przeanalizował incydentu z potencjalnym rzutem karnym.

Rozwój polskiej piłki nożnej

Warto zauważyć, że udział Wisły Kraków w eliminacjach do Ligi Europy jest wyjątkowy. Klub, który tradycyjnie gra na zapleczu ekstraklasy, walczy teraz o awans do europejskich rozgrywek. To znak, że polska piłka nożna rozwija się i coraz więcej klubów może konkurować na międzynarodowej arenie. Wisła Kraków ma szansę udowodnić, że drużyny z niższych lig mogą również odnosić sukcesy w europejskich pucharach.

Rewanżowe starcie Wisły Kraków z Rapidem Wiedeń będzie miało miejsce 1 sierpnia w Wiedniu. Wisła będzie musiała pokazać swoją determinację i umiejętności, jeśli chce wywalczyć awans do kolejnej rundy eliminacji. Niezależnie od wyniku, udział Wisły w europejskich pucharach jest już dużym sukcesem, który wzmacnia polską ligę i pokazuje, że polscy klubów mają coś do zaoferowania na arenie międzynarodowej.

1. Czy Wisła Kraków występuje w europejskich pucharach?

Tak, Wisła Kraków bierze udział w eliminacjach do Ligi Europy.