Data: 2024-07-26 22:41:25

Historyczne zwycięstwo Motoru Lublin w Ekstraklasie

Motor Lublin odniósł historyczne zwycięstwo po 32 latach przerwy w Ekstraklasie.

Piłka nożna / 2024-07-26 22:41:25

Motor Lublin - klub z tradycją

Motor Lublin przez wiele lat był jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. W swojej historii zdobył aż 3 mistrzostwa kraju oraz 3 Puchary Polski. Mimo tych osiągnięć, klub w pewnym momencie trafił na trudne czasy i spadł aż do trzeciej ligi. W tym okresie ciężko było sobie wyobrazić, że Motor kiedykolwiek powróci do Ekstraklasy.

Długo oczekiwane zwycięstwo

Długo oczekiwane zwycięstwo kompletowało całą serię udanych występów drużyny Mateusza Stolarskiego. Wcześniej, w meczu przeciwko Rakowowi Częstochowa, Motor pokazał swoją piłkarską jakość i zaprezentował się jako godny uczestnik najwyższej klasy rozgrywkowej.

Pierwsza bramka dla Motoru

Po długiej akcji Motoru, Bartosz Wolski podał z prawej strony pola karnego, a Samuel Mraz skutecznie główkował z bliska do siatki. To było pierwsze trafienie dla lublinian w tym spotkaniu. Trzy minuty po tej akcji, doszło do kolejnej bramki dla gości. Michał Król zagrał płasko z prawej strony, a Piotr Ceglarz zdobył gola z pięciu metrów.

Wielkie brawa dla Motoru

Ostatecznie, Motor Lublin odniósł zasłużone zwycięstwo 2:0 i zapisał się w historii klubu. To był mecz, na który długo czekali zarówno piłkarze, jak i kibice.