Data: 2024-07-27 22:26:28

Kontrowersyjny mecz Widzew Łódź - Lech Poznań

Mecz Widzew Łódź - Lech Poznań wzbudził gigantyczną kontrowersję w świecie piłki nożnej.

piłka nożna / 2024-07-27 22:26:28

Gole w pierwszej części meczu

Już w pierwszych dziesięciu minutach meczu było bardzo emocjonująco. Po zaledwie trzech minutach gry Jakub Sypek strzelił pierwszego gola dla gospodarzy, po zespół akcji. Widzew Łódź objął prowadzenie i kibice byli oszołomieni. Siedem minut później Fran Alvarez uderzył z rzutu wolnego z ponad 30 metrów, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki Lecha. Lech Poznań odpowiedział niespełna pół godziny później, gdy Ishak strzałem z około jedenastu metrów zdobył kontaktowego gola.

Kontrowersje w drugiej połowie

W drugiej połowie meczu Lech Poznań był nawet bliski wyrównania stanu meczu. W 79. minucie Dino Hotić strzelił pięknego gola głową, jednak po analizie VAR sędzia nie uznał trafienia, twierdząc że doszło do spalonego. Powtórki pokazały jednak, że linia spalonego została narysowana niewłaściwie, od ręki Ishaka. Przepisy mówią jasno, że ręką nie można zdobyć bramki, a linia spalonego powinna być wyznaczona od najbardziej wychylonej części ciała, którą można zdobyć gola. Była to kontrowersyjna decyzja, która wywołała wiele dyskusji.

Podsumowanie meczu

Pomimo tego, że Lech Poznań nie był w stanie wyrównać stanu meczu, sam mecz był bardzo ciekawy i pełen emocji. Widzew Łódź zasłużenie wygrał to spotkanie 2:1, ale mogli zdobyć jeszcze więcej bramek. Albańczyk Juljan Shehu miał świetną okazję do zdobycia gola w ostatniej minucie, jednak zmarnował tę sytuację.

Mecz wywołał wiele kontrowersji i toczyły się dyskusje na temat jakości sędziowania. Decyzje sędziów VAR były na tyle kontrowersyjne, że wznieciły gorącą debatę na temat tego, czy system VAR rzeczywiście pomaga w ułatwianiu pracy sędziom czy też powinien zostać zmieniony.

Lech Poznań większość spotkań w Ekstraklasie. Następny mecz Lech Poznań zagra przeciwko Lechii Gdańsk, natomiast Widzew Łódź zmierzy się na wyjeździe z Cracovią.

Warto podkreślić, że nie tylko mecz Widzew Łódź - Lech Poznań był emocjonujący w tej kolejce Ekstraklasy. W innych sobotnich meczach Stal Mielec i Wisła Płock zremisowały 2:2, a Górnik Zabrze pokonał Raków Częstochowa 3:0. W niedzielę zaplanowane są trzy spotkania Ekstraklasy: Zagłębie Lubin zmierzy się z Pogonią Szczecin, Piast Gliwice podejmie Śląsk Wrocław, a Korona Kielce zagra z Legią Warszawa.

Ten mecz widowiskowością nie odbiegał od standardu Ekstraklasy. Wiele osób nie może doczekać się kolejnych spotkań, które dostarczą im jeszcze więcej emocji i kontrowersji. Bez wątpienia Ekstraklasa jest jedną z najbardziej zaciętych lig piłkarskich w Polsce i przynosi wiele niezapomnianych momentów.