Igrzyska olimpijskie w Paryżu 2024

Spójrz na niezapomniany wieczór pływania na igrzyskach olimpijskich w Paryżu 2024

Pływanie / 2024-07-27 23:6:28

Przełomowy rekord Gretchen Walsh

Pierwszy wieczór Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024 był pełen emocji i niesamowitych osiągnięć, a zwłaszcza dla Gretchen Walsh. Amerykańska pływaczka w półfinale 100 m stylem motylkowym pobiła rekord olimpijski, poprawiając poprzedni wynik Sarh Sjoestrom o 0,1 sekundy.

Wielkie zwycięstwo Lukasa Maertensa

Na dystansie 400 metrów stylem dowolnym mężczyzn złoty medal zdobył niemiecki pływak Lukas Maertens. Był to nie tylko jego pierwszy złoty medal olimpijski, ale także pierwsze złoto dla Niemiec w tej konkurencji od 36 lat. Maertens jest medalistą mistrzostw świata i Europy, a jego triumf był spektakularnym zwieńczeniem jego imponującej kariery.

Ariarne Titmus ponownie na podium

Wśród pań na tym samym dystansie zwyciężyła Ariarne Titmus z Australii. Była to jej druga wygrana na tych igrzyskach, a już wcześniej posiadała trzy złote medale olimpijskie. Na drugim miejscu uplasowała się Summer McIntosh z Kanady, która zdobyła swój pierwszy medal olimpijski. Katie Ledecky, jedna z najbardziej utytułowanych pływaczek w historii, tym razem musiała zadowolić się brązem, choć już wcześniej zdobyła sześć indywidualnych złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich.

Kolejne sukcesy sztafetowe

Wieczór zakończyły emocjonujące finały sztafet 4x100 m stylem dowolnym. Wśród pań australijska drużyna nie miała sobie równych i nie tylko zdobyła złoto, lecz także ustanowiła nowy rekord olimpijski. To już czwarte kolejne zwycięstwo dla australijskiej sztafety na Igrzyskach Olimpijskich! U mężczyzn triumfował zespół z USA, a ostatni etap dystansu fenomenalnie spisał się Caeleb Dressel, zapewniając pewne zwycięstwo swojej drużynie.

Cały artykuł zawierał wiele niezapomnianych chwil dla wszystkich miłośników pływania. Paryż 2024 z pewnością pozostawił trwałe wspomnienia i większą nadzieję na kolejne wielkie momenty w przyszłości.

1. Czy Gretchen Walsh pobiła rekord olimpijski?

Tak, Gretchen Walsh pobiła rekord olimpijski w półfinale 100 m stylem motylkowym.

2. Kto zdobył złoto na dystansie 400 metrów stylem dowolnym?