Data: 2024-07-28 21:12:1

Piast Gliwice wygrywa drugie spotkanie sezonu 2024/2025

Krótki opis artykułu o drugim spotkaniu sezonu 2024/2025 w PKO BP Ekstraklasie, w którym Piast Gliwice pokonał Śląsk Wrocław 2:0.

Piłka nożna / 2024-07-28 21:12:1

Piast Gliwice prowadzi po trafieniu Ameyawa

Piast Gliwice rozpoczął mecz pełnym animuszu i determinacji, co szybko przyniosło efekt w postaci prowadzenia. Już po ośmiu minutach gry Michael Ameyaw pokonał bramkarza rywali po długim podaniu Grzegorza Tomasiewicza. Bramka ta tylko dodatkowo zmotywowała gospodarzy do dalszej ofensywy, a kibice Piasta cieszyli się z tego wspaniałego początku spotkania.

Leiva podwaja prowadzenie

Niemal pół godziny po strzeleniu pierwszego gola, Nahuel Leiva zdecydował się na mocne uderzenie zza pola karnego. Bramkarz Śląska Rafał Leszczyński nie miał szans na obronę, a piłka wpadła do siatki. Była to druga bramka dla Piasta w tym spotkaniu i trudno się dziwić, że kibice wyrwali się na długo oczekiwaną dobrą akcję swojej drużyny.

Przytłaczająca przewaga Piasta

Po przerwie trener gości dokonał dwóch zmian, a jego zespół próbował częściej przejąć inicjatywę w grze. Niestety, nie przyniosło to zagrożenia dla bramki rywali, a determinacja Piasta w obronie sprawiła, że Śląsk miał problemy z efektywnym atakiem.

Leiva ponownie groźny

W 64. minucie Nahuel Leiva ponownie próbował zaskoczyć bramkarza Piasta strzałem z dystansu, lecz Frantisek Plach pewnie obronił. Była to druga identyczna sytuacja w meczu, gdzie Leiva próbował odmienić losy spotkania, ale bez powodzenia. Piast Gliwice utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił wykorzystać swoich szans.

Piast Gliwice utrzymuje prowadzenie

W końcówce spotkania trener Piasta postanowił dać szansę 22-letniemu napastnikowi Maciejowi Rosołkowi, który został pozyskany z Legii Warszawa trzy dni wcześniej. Jednak bramkarze obu drużyn nie mieli wiele pracy w tym spotkaniu, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Piasta.

Warto dodać, że w poprzednim sezonie oba zespoły miały podobny wynik na tym samym stadionie - remis 1:1. Starcia między tymi drużynami zawsze są emocjonujące i pełne napięcia, a kibice zawsze są oddani swoim klubom.

Podsumowanie meczu

Piast Gliwice zasłużenie zwyciężył w tym spotkaniu, a ich aktywność w ofensywie sprawiła, że dominowali na boisku. Śląsk Wrocław miał trudności z efektywnym atakiem, co przyczyniło się do ich porażki. Niewątpliwie obie drużyny będą dążyć do poprawy swoich wyników w nadchodzących spotkaniach sezonu.