Data: 2024-07-28 22:26:30

Trzecie zwycięstwo Legii Warszawa w sezonie

Legia Warszawa kontynuuje swoją dominację w polskiej piłce nożnej, zdobywając trzecie zwycięstwo z rzędu w sezonie.

piłka nożna / 2024-07-28 22:26:30

Błyszczy Luquinhas

Legia Warszawa rozpoczęła sezon od silnego startu, wygrywając swoje dwa pierwsze mecze z Zagłębiem Lubin i walijskim Caernarfon Town. W obu meczach drużyna zdołała utrzymać czyste konto, pokazując solidne umiejętności defensywne. W meczu przeciwko Koronie Kielce, Legia była zdecydowanym faworytem, biorąc pod uwagę słabszą formę rywali.

Ostra gra i faule

Pierwsza połowa meczu obfitowała w wiele fauli i niezdrowych emocji. Blaż Kramer mógł dać prowadzenie drużynie gości po zgraniu głową, ale jego strzał został kapitalnie obroniony przez bramkarza Korony. Wkrótce potem Korona miała swoją okazję, ale uderzenie Adriana Dalmau zakończyło się tylko na poprzeczce.

Niebezpieczne faule na Luquinhasie

W międzyczasie, piłkarze Korony wielokrotnie faulowali Luquinhasa, próbując go powstrzymać. Szczególnie ostry faul Wiktora Długosza na Brazylijczyku zasłużył na żółtą kartkę, ale sędzia tej sytuacji nie zauważył. Obie drużyny grały agresywnie, co skutkowało kolejnymi kartkami dla Pawła Wszołka i Mariusza Fornalczyka.

Luquinhas strzela zwycięskiego gola

Druga połowa meczu była równie mało emocjonująca, ale Legia Warszawa postanowiła zastosować zasadę "lepiej raz, a dobrze". W 74. minucie Luquinhas wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Rubena Vinagre i strzelił pięknego gola, dając prowadzenie drużynie gości.

Legia utrzymuje przewagę

Legia Warszawa mogła stracić przewagę w 81. minucie, gdy Jurgen Celhaka zagrał ręką w polu karnym, co zaowocowało rzutem karnym dla Korony. Jednak VAR zidentyfikował spalonego w poprzedniej akcji kielczan, anulując tym samym rzut karny. Blisko zdobycia drugiego gola dla Legii był Kacper Chodyna w 87. minucie, ale jego strzał z kilkunastu metrów minimalnie minął bramkę.

Legia w czołówce tabeli

Ostatecznie, Legia Warszawa zdołała utrzymać swoje zwycięstwo 1:0 przeciwko Koronie Kielce. Było to trzecie kolejne zwycięstwo dla drużyny Goncalo Feio, która tym samym awansowała na drugie miejsce w tabeli ligi, z sześcioma punktami na koncie. Korona Kielce pozostaje jedynym zespołem, który nie zdobył jeszcze punktu w tym sezonie, ale należy wziąć pod uwagę, że ich rywalami były mocne drużyny Pogoń Szczecin i Legia Warszawa.

Podsumowanie sezonu

Legia Warszawa kontynuuje swoją dominację w polskiej piłce nożnej, pokazując zarówno solidność defensywną, jak i skuteczność w ataku. Luquinhas, który był wielokrotnie faulowany w meczu przeciwko Koronie Kielce, udowodnił swoją wartość dla drużyny, strzelając zwycięskiego gola. Jest to obiecujący start dla Legii w sezonie, który zapowiada się obiecująco dla klubu z Warszawy.

1. Jakie drużyny pokonała Legia Warszawa w tym sezonie?

Legia Warszawa wygrała z Zagłębiem Lubin i Caernarfon Town.