Data: 2024-08-01 8:11:41

Max Ledecky dominuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Amerykanka Max Ledecky zdominowała rywalizację na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, zostając najbardziej utytułowaną pływaczką w historii tych zawodów.

Pływanie / 2024-08-01 8:11:41

Max Ledecky zdobywa kolejne medale

Podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu, Max Ledecky zdobyła kolejne medale w dyscyplinie pływania. Amerykanka już wcześniej wywalczyła brąz na 400 metrów stylem dowolnym, a teraz zdominowała rywalizację na 1500 metrów - swoim ulubionym dystansie.

Rekordy Ledecky

Ledecky jest aktualną rekordzistką świata na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym. Jej czas 15.30,02 ustanowiony w środę, stał się również nowym rekordem olimpijskim.

Dominacja na 1500 metrów

Przewaga, jaką Ledecky miała nad swoimi rywalkami na dystansie 1500 metrów, była imponująca. Na mecie musiała uzbroić się w cierpliwość, czekając na przybycie kolejnych zawodniczek. Druga na mecie, Kirpichnikova, była od niej oddalona o aż 10,33 sekundy, a Gose straciła do zwyciężczyni 11,14 sekundy.

Kolejne wyzwania dla Ledecky

Ledecky nie zamierza się jednak zatrzymywać. Jej najbliższym celem jest wyścig na 800 metrów stylem dowolnym. Eliminacje tej konkurencji zostały zaplanowane na piątek, a finał odbędzie się w sobotę. Amerykanka jest zdecydowaną faworytką do zwycięstwa i konkurentki będą potrzebować dużo determinacji, aby jej zagrozić.