Niespodziewana porażka Igarty Świątek

Krótka relacja z porażki Igarty Świątek na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

Tenis / 2024-08-02 8:56:44

Niespodziewana porażka w ćwierćfinale

Raszynianka Iga Świątek niespodziewanie przegrała w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich w Paryżu ze 23-letnią Chinką Zheng Saisai. Był to pierwszy taki mecz w karierze polskiej tenisistki, w którym przegrała seta, mimo wysokiego prowadzenia 4:0.

Dramatyczne obroty sytuacji

Oprócz tego spotkanie miało jeszcze jedno niezwykłe zakończenie. Po przegranym pierwszym secie 7:5, Świątek poprosiła o przerwę toaletową przed drugą partią. Po powrocie na kort praktycznie odmieniona zawodniczka wygrała cztery gemy z rzędu. Jej rywalka zdawała się być totalnie zaskoczona takim obrotem wydarzeń. Wydawało się, że Polska tenisistka odzyska kontrolę nad meczem, jednak Chinka dokonała niesamowitego odrobienia strat i ostatecznie wygrała seta 7:5.

Historia spotkań Świątek i Zheng

To niepokonane zwycięstwo Zheng jest niezwykle imponujące, biorąc pod uwagę że Świątek jest jedną z najlepszych tenisistek na świecie, a gdy w 2022 roku wygrywała Roland Garrosa, również spotkała się z Zheng w 1/8 finału i przegrała pierwszego seta 3:0, ale potem odrobiła straty i wygrała kolejne sety wynikami 6:0, 6:2. Tym razem nie udało się odwrócić sytuacji i Chince udało się całkowicie odwrócić losy meczu.

Powrót na korty ziemne w Paryżu

Spotkanie było również ważne ze względu na to, że było to pierwsze starcie Świątek z Zheng na kortach ziemnych w Paryżu od 9 czerwca 2021 roku, kiedy to przegrała z Greką Marią Sakkari w ćwierćfinale Rolanda Garrosa.

Szansa na medal

Mimo porażki, Świątek ma jeszcze szansę na medal, gdyż w piątek zagra o brązowy medal z Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą, która przegrała wyraźnie z Chorwatką Donną Vekić.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu mogą być okazją dla wielu tenisistów do zdobycia nowych medali i pobić własne życiowe rekordy. Historia sportu pełna jest niezwykłych przypadków, takich jak niespodziewane zwycięstwa czy zaskakujące przegrane. Dlatego tak emocjonujące jest oglądanie tych wydarzeń na żywo. Eurosport z pewnością zapewni fanom tenisa najlepsze relacje z tego turnieju. Każda minuta będzie dostępna na platformie Max, dzięki czemu ci, którzy nie mają możliwości oglądania telewizji, również nie przegapią żadnego z meczów.

Doświadczenie w traceniu wygranej przewagi

Ciekawostką jest również to, że Iga Świątek ma już doświadczenie w tracenie wygranej przewagi. Przykładem są spotkania, w których trwoniła trzygemowe prowadzenie, jak na przykład w maju ubiegłego roku w Madrycie z Jekatieriną Aleksandrową lub w kwietniu 2022 roku w Stuttgarcie z Ludmiłą Samsonową. Oba mecze prowadziła 4:1, a następnie przegrała tie-breaki 6:7, choć ostatecznie zdołała wygrać te pojedynki.

Podsumowanie

Podsumowując, mecz Chinka - Świątek na Igrzyskach Olimpijskich zapisał się w historii tenisa jako pierwsza porażka Świątek z Zheng, mimo prowadzenia 4:0. Wielka szkoda, ale polska tenisistka ma jeszcze szansę na zdobycie brązowego medalu, o który będzie walczyć w kolejnym meczu. Igrzyska Olimpijskie to zawsze niezwykłe przedsięwzięcie, które przyciąga uwagę fanów na całym świecie. Oczekuje się emocjonujących pojedynków i nieprzewidywalnych wyników.

1. Czy Iga Świątek przegrała w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich?

Tak, Iga Świątek przegrała w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

2. Która zawodniczka pokonała Igę Świątek?

Igę Świątek pokonała Zheng Saisai.

3. Czy było to pierwsze przegranie seta przez Igę Świątek?

Tak, było to pierwsze przegranie seta przez Igę Świątek, mimo wysokiego prowadzenia 4:0.

4. Czy Iga Świątek ma jeszcze szansę na medal?

Tak, Iga Świątek ma jeszcze szansę na zdobycie brązowego medalu.