Data: 2024-08-03 18:58:33

Igrzyska olimpijskie w tenisie – triumf Zheng Saisai w singlu kobiet

Relacja z zwycięskiego pojedynku między Donne Vekić a Zheng Saisai na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024

Tennis / 2024-08-03 18:58:33

Historiczne zwycięstwo Zheng Saisai

W jednym z pojedynków, którym warto było się przyjrzeć, doszło do starcia pomiędzy obiecującą chorwacką tenisistką, Donną Vekić, a utalentowaną Chinką, Zheng Saisai. Wydawało się, że od samego początku inicjatywa należy do Chinki, podobnie jak w pojedynku ze światowej klasy rakieta, polską zawodniczką, Iga Świątek. Tym razem również Zheng miała kontrolę nad wydarzeniami na korcie i ostatecznie zwyciężyła.

Dominacja Zheng na korcie

Pierwszy set był niekwestionowanym dowodem dominacji Zheng. Już po kilku minutach prowadziła 3:0, a od tego momentu utrzymywała przewagę do końca odsłony. Jednak drugi set okazał się nieco bardziej wyrównany. Mimo to, emocje skończyły się, gdy przy stanie 3:3 Zheng podkręciła tempo i zdobyła tytuł mistrzyni olimpijskiej w singlu. Był to historyczny moment dla Chin, ponieważ Zheng stała się pierwszą tenisistką z tego kraju, która zdobyła taki prestiżowy tytuł. Również dla Chorwacji było to niesamowite osiągnięcie, ponieważ Donnie Vekić udało się dotrzeć aż do finału, co było największym sukcesem w historii chorwackiego tenisa.

Sukces młodej Zheng

Młoda Zheng, która liczyła niecałe 22 lata, osiągnęła w tym turnieju największy sukces w swojej karierze. Jej zwycięstwo było ogromnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę konkurencję, z którą musiała się zmierzyć. Przez cały turniej pokonywała krok po kroku coraz trudniejszych rywalek, aż ostatecznie stanęła na najwyższym podium.

Sukcesy Vekić i Świątek

Nawet mimo porażki, Vekić także może czuć się dumna ze swojego występu na igrzyskach olimpijskich. Przez ten tydzień udowodniła, że należy do światowej czołówki, eliminując nawet tak utytułowaną tenisistkę jak Coco Gauff, która jest wiceliderką światowego rankingu. Nie można też zapomnieć o polskiej zawodniczce, Idze Świątek. Choć w półfinale przegrała z Zheng, potrafiła zakończyć turniej z brązowym medalem na szyi. W meczu o trzecie miejsce pokonała Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą pewnym rezultatem 6:2, 6:1.

1. Kto był zwycięzcą turnieju w singlu kobiet?