Powrót do aktualnosci
Data: 17.07.2023, 6:40

Liga Narodów siatkarek: kto triumfował?

Turcja i Polska osiągnęły historyczne sukcesy w finale Ligi Narodów siatkarek

Siatkówka - 17 lipca 2023, godzina 6:40

Turczynki odniosły zwycięstwo nad Chinami

W spektakularnym finale rozegranym w Arlington tureckie siatkarki pokonały Chinki z wynikiem 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:16), zdobywając tym samym swój pierwszy tytuł w historii Ligi Narodów.


Polki zdobyły brązowy medal po zaciętym pojedynku ze Stanami Zjednoczonymi

W meczu o trzecie miejsce polska reprezentacja miała twardy orzech do zgryzienia, lecz dzięki determinacji i doskonałej grze udało się pokonać Amerykanki 3:2. To już drugi medal dla Polek w historii Ligii Narodów.


Melisa Vargas - MVP turnieju

Niezwykłą formę podczas finałów Ligi Narodów wystawiła Melisa Vargas, która zdobyła aż 26 punktów w decydującym meczu przeciwko Chinom. Jej dynamika i skuteczne ataki były kluczowe dla zwycięstwa Turczynek.


Najlepsza drużyna turnieju

Organizatorzy Ligi Narodów wybrali również najlepszą drużynę rozgrywek, w której znalazły się siatkarki z Polski: Martyna Łukasik, a także zawodniczki z Chin: Diao Linyu, Li Yingying, Yuan Xinyue oraz z Turcji: Vargas, Zehra Gunes i Gizem Orge.


Sukces turcjańskiego, polskiego i chińskiego zespołu można uznać za największy w historii ich występów w Lidze Narodów siatkarek. Dotychczasowym sukcesem dla Polek było piąte miejsce w 2019 roku, natomiast Amerykanki tym razem nie zdobyły medalu.


W najbliższą środę rozpocznie się turniej finałowy męskiej Ligi Narodów, który odbędzie się w Gdańsku.

Koper - O. Ljubljana
Data: 22.07. 20:15
Typ: Under 2.5
Kurs: 1.96
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 4.16%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com