Data: 2024-08-06 12:48:41

Siatkówka kobiet na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024

Najnowsze informacje o turnieju siatkówki kobiet na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024.

Volleyball / 2024-08-06 12:48:41

Emocjonujące spotkania na turnieju siatkówki kobiet

Igrzyska olimpijskie Paryż 2024 cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców na całym świecie. To jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych, które co cztery lata przyciąga uwagę milionów osób. W tym roku turniej pań w siatkówce jest szczególnie emocjonujący, po tym jak dwa z czterech ćwierćfinałowych meczów zakończyły się po pięciu setach.

Ciekawe zawody między Chinami a Turcją

Ale to nie koniec emocji, ponieważ teraz rozpoczynają się zmagania siatkarek. Jednym z najbardziej oczekiwanych spotkań był pojedynek między Chinami a Turcją. Chinki, które prezentowały się świetnie w fazie grupowej, miały być faworytem tego starcia. Jednak już od początku było widać, że Turczynki będą głodne zwycięstwa. Zwłaszcza Vargas, naturalizowana atakująca z Kuby, wyróżniała się doskonałą postawą.

Turczynki odwracają losy meczu

Mimo to, to Chinki wygrały pierwszego seta, ale w drugim częściowo nastąpiła zmiana na korzyść Turczynki. Ich dobra gra została przeniesiona na trzecią partię, która zakończyła się wynikiem 26:24 na korzyść drużyny z Europy. Przegrany set nie podłamał jednak Chinek, które w czwartym secie zdominowały rywalki i wygrały go stosunkiem 25:21.

Decydujący tie-break

Końcówka meczu była niezwykle emocjonująca. Turczynki nie poddały się, zbliżyły się na dwa punkty, jednak nie udało im się odwrócić losów seta. Konieczny był tie-break, który zapowiadał się na prawdziwą walkę. Na czele drużyny Turcji stała Elih Sahin, która w drugim secie musiała zastąpić kontuzjowaną Cansu Ozbay. Sahin postawiła wszystko na jedną kartę i zdobyła decydujący punkt cudowną kiwką.

Zwycięstwo Turcji i awans do półfinału

Niewątpliwie gwiazdą tego meczu była Vargas, która atakowała aż 71 razy, skutecznie wykonując 38 z tych ataków. Bardzo udany występ tej zawodniczki zapewnił Turcji zwycięstwo i awans do półfinału.

Tureckie siatkarki w czołowej czwórce

Warto wspomnieć, że dla tureckich siatkarek jest to trzeci występ na igrzyskach olimpijskich w historii. W Londynie odpadły w fazie grupowej, a przed trzema laty w Tokio zajęły piąte miejsce. Teraz, po świetnym występie, mogą cieszyć się z zajęcia miejsca w czołowej czwórce.

Pozostałe mecze turnieju

Tymczasem, kolejne emocje czekają nas w kolejnych meczach. Wkrótce Brazylijki zmierzą się z Dominikankami, a zwyciężczynie tego spotkania staną do walki w półfinale z lepszymi z meczu Polska – Stany Zjednoczone. Na zakończenie dnia Włoszki zagrają z mistrzyniami świata Serbkami.

Na szczęście, dla wszystkich kibiców, możliwość obejrzenia tych emocjonujących spotkań jest zapewniona przez platformę Max, która oferuje transmisje z igrzysk olimpijskich na żywo i na żądanie. Tym sposobem nikt nie przegapi ani jednej minuty wydarzeń sportowych w Paryżu.

1. Kiedy odbędą się następne igrzyska olimpijskie?

Następne igrzyska olimpijskie odbędą się w 2028 roku.

2. Jak mogę obejrzeć transmisję z igrzysk olimpijskich na żywo?

Możesz obejrzeć transmisję z igrzysk olimpijskich na żywo na platformie Max.

3. Kto jest faworytem w turnieju siatkówki kobiet?

Nie można wskazać jednego faworyta, ponieważ wiele drużyn ma równe szanse na zwycięstwo.