Sensacyjna porażka Hiszpanek z Brazylią na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

Hiszpanki przegrywają 4:2 z Brazylią na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Piłka nożna / 2024-08-07 11:48:44

Fatalny błąd bramkarki i szybki gol Brazylii

Mecz rozpoczął się w dosyć spokojnym tempie, obie drużyny wydawały się być na równym poziomie. Nawet niezbyt efektowny początek meczu nie wskazywał na dramatyczny los Hiszpanek. Jednak szybko wszystko się zmieniło.

Bramki dla Brazylii

W pierwszej połowie jednej z hiszpańskich zawodniczek przydarzył się fatalny błąd. Bramkarka Cata Coll wybiła piłkę w stronę swojej koleżanki, ale niefortunnie odbiła się od niej i wpadła do bramki. Brazylijki zdobyły prowadzenie i w tym momencie ich pewność siebie zaczęła wzrastać.

Nie minęło wiele czasu, a Brazylijki zdobyły drugiego gola. Gabi Portilho wykorzystała zamieszanie w polu karnym i skierowała piłkę do siatki. Hiszpanki były w rozsypce, a Brazylijki zdawały się być nie do zatrzymania.

Odpowiedź Hiszpanek

W drugiej połowie losy meczu również były niekorzystne dla Hiszpanek. Adriana i Kerolin Ferraz dodatkowo podwyższyły wynik na 4:0. Rozmiary porażki były niemal nie do uwierzenia.

Na szczęście dla Hiszpanek, zdołały one odrzucić smutek i zepchnęły przeciwniczki na defensywę. Salma Paralluelo dwukrotnie trafiła do siatki, zmniejszając straty do 4:2. Był to jednak zbyt mały krok, aby odwrócić losy spotkania.

Finał i mecz o trzecie miejsce

Brazylijki wyeliminowały mistrzynie świata i awansowały do finału. Reprezentacja USA kobiet, zdobywczyni czterech złotych medali olimpijskich, także awansowała do finału. Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w piątek, a finał w sobotę. Oba spotkania zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

1. Jak zakończył się mecz Hiszpanek z Brazylią?

Hiszpanki przegrały 4:2 z Brazylią.