Data: 2024-08-07 22:38:44

Wicemistrz Polski, Śląsk Wrocław, doznał bolesnej porażki w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy

Śląsk Wrocław, wicemistrz Polski, doznał bolesnej porażki w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, przegrywając 0:2 z FC Sankt Gallen.

piłka nożna / 2024-08-07 22:38:44

Porażka Śląska Wrocław w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy

Błędy defensywne kosztowały drużynę

Zespół z Wrocławia do Szwajcarii wyjechał mając za sobą wolny weekend, co miało dać im więcej czasu na przygotowania do meczu. Jednak początek spotkania nie ułożył się po myśli trenera Jaceka Magiery. Po sekwencji prostych błędów w obronie Śląska, piłka znalazła się tuż przed bramką Rafała Leszczyńskiego, a Chadrac Akolo zdołał ją skierować do siatki. To był początek serii korzystnych dla Sankt Gallen zdarzeń, które ostatecznie podkopały moralę gości.

Niewykorzystane okazje

Mimo to, wicemistrzowie Polski odzyskali pewność siebie i próbowali odmienić losy spotkania. Kilka razy stwarzali sobie sytuacje pod bramką rywala, jednak niewykorzystane okazje do strzelenia gola zemściły się na nich. W 41. minucie meczu, w zupełnie niegroźnej sytuacji Aleks Petkov zagrał piłkę zbyt krótko do Petera Pokornego, a Willem Geubbels przejął ją i wpadł w pole karne, pokonując Leszczyńskiego. Do przerwy wrocławianie mogli przegrywać wyższym wynikiem, jednak bramkarz Śląska zachował czujność.

Nieudane próby odrobienia strat

Po przerwie goście starali się odrabiać straty, przejmując inicjatywę na boisku, jednak nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Co więcej, sami mogli stracić trzecią bramkę, gdy Jovan Milosević zamiast podać do lepiej ustawionego partnera, postanowił samemu uderzyć, jednak nie trafił celnie. Bramkarz Śląska jeszcze raz uratował swoją drużynę po uderzeniu, odbijając piłkę na poprzeczkę.

Rewanż i kolejne wyzwania

Ostatecznie, Śląsk Wrocław przegrał 0:2 i będzie musiał odrobić straty w rewanżu, który zaplanowano na 15 sierpnia. Przed tym spotkaniem polski zespół musi skupić się na ligowych rozgrywkach, gdzie czeka ich kolejne wyzwanie – mecz z Widzewem 11 sierpnia.

Warto jednak podkreślić, że dotarcie do III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy to jednak sukces dla Śląska Wrocław. W poprzedniej fazie eliminacji, wrocławianie musieli pokonać rywala z Łotwy, co udało im się dzięki dobrej drugiej połowie rewanżowego spotkania. Duma Dolnego Śląska ma przed sobą jeszcze jedno ważne starcie, które może zadecydować o dalszych losach polskiej drużyny w europejskich pucharach.