Data: 2024-08-09 12:24:4

Wczoraj odbył się emocjonujący wyścig kajakarski na dystansie 500 metrów podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024.

Sprawdź wyniki i relację z emocjonującego wyścigu kajakarskiego podczas Igrzysk Olimpijskich 2024.

Kategoria: Kajakarstwo / 2024-08-09 12:24:04

Emocjonujący wyścig kajakarski na Igrzyskach Olimpijskich 2024

Niemki zdobyły złoto

Złoty medal zdobyły Niemki Lena Roehlings i Pauline Jagsch. Drugie miejsce zajęły Belgijki Hermien Peters i Lize Broekx, a trzecie miejsce przypadło Węgierkom Tamara Csipes i Alida Dora Gazso. Belgijki udowodniły, że mogą liczyć się w światowym kajakarstwie.

Polskie osady nie w finale

Niestety żadna z polskich osad nie zakwalifikowała się do finału. Klatt z Wiśniewską zajęły 6. miejsce, natomiast Naja i Puławska uplasowały się na 7. pozycji w półfinale.

Kajakarki Borowska i Szczerbińska w finale

Do finału konkurencji dwójek na 500 metrów zakwalifikowały się kanadyjki Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska. Ich start zaplanowany jest na godzinę 12:50.

Wiktor Głazunów również w finale

Trzecie miejsce na dystansie 1000 metrów zajął polski zawodnik Wiktor Głazunów, który również wystąpi w finale. Jego wyścig odbędzie się o godzinie 13:50.

Igrzyska Olimpijskie to doskonała okazja do obserwowania najlepszych sportowców świata i emocjonujących zawodów. Warto wspomnieć, że każdy z zawodników ma za sobą ciężką pracę i wiele wyrzeczeń, aby osiągnąć taki poziom. Dla wielu z nich uczestnictwo w Igrzyskach to spełnienie marzeń i szansa na zdobycie medalu.

1. Czy polskie osady zakwalifikowały się do finału?

Nie, żadna polska osada nie zakwalifikowała się do finału.