Data: 2024-08-09 21:48:50

Emocjonujące półfinały Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024

Krótki opis emocjonujących półfinałów Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024, w których Niemki, Amerykanki, Hiszpanie i Brazylijki walczyły o miejsce w finale.

Soccer / 2024-08-09 21:48:50

Spotkanie Niemek z Amerykankami

Starcie pomiędzy Niemkami i Amerykankami w półfinałach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024 było z pewnością jednym z najciekawszych meczów turnieju. Obie drużyny, pełne doświadczenia i talenty, starały się zapewnić sobie miejsce w finale. Ostatecznie to Amerykanki wyszły zwycięsko po dogrywce, z wynikiem 1:0.

Mecz Hiszpanek z Brazylijkami

Jednak przed tym emocjonującym spotkaniem doszło do jeszcze bardziej spektakularnych rozgrywek, w których Hiszpanki walczyły z Brazylią o miejsce w finale. Było to spotkanie pełne zwrotów akcji i wspaniałych umiejętności piłkarskich. Ostatecznie to Brazylijki wygraly 4:2, gwarantując sobie miejsce w finale.

Mecz o brązowy medal: Niemki vs. Hiszpanki

Mecz o brązowy medal, pomiędzy Niemkami a Hiszpankami, był pełen wrażeń od samego początku. W pierwszej połowie, Aitana Bonmati miała fantastyczną okazję, strzelając piłkę w poprzeczkę. Była to jedna z najlepszych okazji całego spotkania.

Sytuacja zmieniła się w 63. minucie, kiedy to hiszpańska bramkarka Cata Coll sfaulowała Giulię Gwinn, prowadzącą piłkę w polu karnym. Sędzia niezwłocznie podyktował rzut karny. To był moment dla poszkodowanej zawodniczki, aby pokazać swoją determinację. Zmobilizowała się i z 11 metrów strzeliła gola, dając przewagę swojej drużynie.

Jednak nieskuteczność Niemek mogła ich zemścić się w końcówce. Niewykorzystana okazja Lea Schuller, która otrzymała celne podanie, a następnie trafiła wprost w bramkarkę Hiszpanek, mogła kosztować Niemki jeszcze więcej strat. Na szczęście dla nich, Amerykanki nie były w stanie wykorzystać tych błędów.

Hiszpanki jednak nie poddały się i w siódmej minucie doliczonego czasu, sędzia podyktowała rzut karny dla nich. Alexia Putellas, jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek drużyny, miała okazję doprowadzić do dogrywki. Jednak Ann-Katrin Berger, bramkarka Niemek, zrobiła niesamowitą interwencję, broniąc strzał Putellas. Była to decydująca chwila, która zapewniła Niemkom brązowy medal olimpijski.

Nie można jednak zapomnieć o osiągnięciach niemieckiej drużyny na poprzednich Igrzyskach Olimpijskich. Był to już czwarty brązowy medal dla Niemek w historii olimpiady. Wcześniej, w Sydney (2000), Atenach (2004) i Pekinie (2008), Niemki zdobyły również ten sam medal. Jednak największym ich osiągnięciem było złoto, które wywalczyły na igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Nadchodzące finale: Amerykanki vs. Brazylijki

Teraz, po zakończeniu emocjonujących półfinałów, pozostaje nam oczekiwanie na finałowe starcie pomiędzy Amerykankami i Brazylijkami. Spotkanie o złoto obiecuje być niezwykłe, pełne napięcia i wspaniałych akcji. Czy Amerykanki zdołają zdobyć trzeci z rzędu złoty medal olimpijski? A może Brazylijki zaskoczą wszystkich i sięgną po swoje pierwsze złoto? Przekonamy się już wkrótce.

1. Czy spotkanie pomiędzy Niemkami i Amerykankami było emocjonujące?

Tak, spotkanie było bardzo emocjonujące, zwłaszcza że wynik rozstrzygnął się dopiero po dogrywce.

2. Kto wygrał półfinał pomiędzy Hiszpanią a Brazylią?

Półfinał wygrały Brazylijki, które pokonały Hiszpanki 4:2.

3. Czy Niemki zdobyły medal na tych Igrzyskach Olimpijskich?

Tak, Niemki zdobyły brązowy medal, pokonując Hiszpanie w meczu o trzecie miejsce.