Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 - Koszykówka

Relacja z finału koszykówki na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024

Koszykówka / 2024-08-11 6:3:54

Finałowy mecz: USA kontra Francja

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 były jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń sportowych ostatnich lat. Francuscy koszykarze stawili opór amerykańskim gigantom, ale ostatecznie to Ci ostatni zdobyli złoty medal.

Skuteczność USA

W pierwszej połowie rywalizacji Amerykanie zdominowali Francuzów, zdobywając ośmiopunktową przewagę. Do tej przewagi przyczyniła się przede wszystkim fenomenalna skuteczność rzutów za trzy punkty, głównie dzięki Curry'emu. Francuzi zaś koncentrowali się na akcjach pod koszem. Mimo to, zespół Trójkolorowych niepoddawał się i walczył dzielnie.

Przewaga Curry'ego

Przez większość meczu Francuzi byli w stanie dotrzymać kroku amerykańskim gwiazdom. Zaledwie 2 minuty i 22 sekundy przed końcem gry przegrywali tylko 79:85. Wtedy jednak genialny Curry zagrał główną rolę. W ciągu zaledwie jednej minuty trzykrotnie rzucił za trzy punkty, mimo że często musiał się przedzierać przez dwóch rywali. Jego wkład w zdobycie złotego medalu był nieoceniony. Zakończył mecz z 24 punktami, trafiając aż 8 z 12 rzutów za trzy.

Podsumowanie

To było 17. złote medale dla koszykarzy USA w historii Igrzysk Olimpijskich i już piąte kolejne. Dla Kevina Duranta, jednego z liderów drużyny, to czwarte złoto olimpijskie. Jego doświadczenie i umiejętności były kluczowe dla sukcesu zespołu.

1. Kto wygrał złoty medal w koszykówce na Igrzyskach Olimpijskich 2024?