Data: 2024-08-11 16:18:55

Włoska siatkówka kobiet triumfuje na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024

Włoska drużyna siatkarska kobiet odnosi historyczne zwycięstwo na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024.

Siatkówka / 2024-08-11 16:18:55

Włoszki dominują w finale

Na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024 miały miejsce niezwykle emocjonujące zawody siatkówki kobiet, które miały swoje zwyciężczynie w drużynie włoskiej. To był ich siódmy udział w turnieju olimpijskim, ale dopiero tym razem udało im się zdobyć miejsce na podium i sięgnąć po medal. Po wspaniałym półfinale, w którym pokonały Turcję, Włoszki miały już zapewnione miejsce na podium i miały być historyczne dla włoskiej siatkówki.

Amerykanki stawiają opór, ale nie wystarczy

Zespół włoski nie był zadowolony tylko z miejsca na podium. W finale, który rozpoczął się nadzwyczajnie mocnymi atakami Paoli Egonu, Włoszki szybko objęły prowadzenie 5:1. Jednak reprezentantki USA nie zamierzały się poddawać i trener Karch Kiraly próbował zmienić sytuację swoimi decyzjami. Chwilami jego zespół grał na równi z Włoszkami, ale w końcówce to one dominowały. Niesamowita gra i determinacja pozwoliły im wygrać pierwszy set.

Włoszki bezlitosne w kolejnych partiach

Drugą partię również zdominowały Italijki. Tym razem ich przewaga nie była już tak wyraźna, ale świetne rozegranie drużyny i doskonałe zdolności blokujące sprawiły, że Amerykanki miały coraz większe problemy ze sforsowaniem włoskiego bloku. W końcówce rezerwowa Ekaterina Antropova popisała się skutecznymi akcjami, przyczyniając się do zwycięstwa Włoszek w drugim secie i zdobycia przewagi 2:0.

Włoszki kończą mecz z mocnym akcentem

Trzeci set był wyrównany tylko do stanu 6:6, ale wtedy właśnie na boisku pojawiła się Alessia Orro, która swoimi skutecznymi zagrywkami utrudniła życie Amerykankom. Włoszki błyskawicznie wyszły na prowadzenie 12:6 i rywalki nie miały już szans na odrobienie strat. Ostatnie fragmenty meczu toczono już jak koncert jednego zespołu. Włoszki zaprezentowały nie tylko indywidualna jakość, ale także doskonale zgrany kolektyw.

Brazylia zdobywa brązowy medal

W meczu o brązowy medal Brazylia zwyciężyła Turcję 3:1, co oznaczało, że Polska odpadła w ćwierćfinale z przyszłymi srebrnymi medalistkami. Włoszki zapisały się tym samym w historii włoskiej siatkówki i z pewnością będą celebrować swoje wspaniałe zwycięstwo. Ten sukces dał dowód na to, że włoska siatkówka kobiet rozwija się i jest w stanie rywalizować z najlepszymi drużynami na świecie.

1. Jakie drużyny wzięły udział w finale zawodów siatkówki kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024?

W finale spotkały się drużyny Włoch i USA.

2. Ile razy drużyna włoska brała udział w turnieju olimpijskim siatkówki kobiet przed igrzyskami w Paryżu 2024?

Było to siódme wystąpienie drużyny Włoch w turnieju olimpijskim siatkówki kobiet.

3. Kto został MVP turnieju siatkówki kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024?

Paola Egonu z drużyny Włoch została wybrana MVP turnieju.