Data: 2024-08-12 21:19:21

Wisła Kraków - Szansa na powrót do ekstraklasy

Wisła Kraków ma szansę na powrót do ekstraklasy w tym sezonie i już odnotowała swoją pierwszą wygraną.

Soccer / 2024-08-12 21:19:21

Mecz z Ruchem Chorzów

Mecz z Ruchem Chorzów dostarczył wielu emocji dla kibiców obu drużyn. Pomimo remisu 1:1 i czerwonej kartki dla Ruchu, to Wisła zdobyła zwycięskiego gola w ostatnich minutach spotkania. Kontrowersyjny rzut karny oraz fantastyczne trafienie w 99. minucie ustawiły wynik na 3:1 dla gospodarzy.

Historia Wisły Kraków

Historia Wisły Kraków jest bogata w sukcesy. Klub został założony w 1906 roku i jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Wisła zdobyła aż 13 tytułów mistrza Polski, ostatni w sezonie 2011/2012. Jest to również klub, który ma na swoim koncie najwięcej Pucharów Polski, aż 19.

Europejskie puchary

W przeszłości Wisła Kraków miała też swój udział w europejskich pucharach. W sezonie 2002/2003 klub dotarł do ćwierćfinału Pucharu UEFA, gdzie został pokonany przez włoskie Inter Mediolan. Był to niewątpliwie jeden z najważniejszych momentów w historii klubu.

Obecny sezon

Obecny sezon I ligi może być dla Wisły Kraków szansą na powrót do ekstraklasy. W tabeli ligowej drużyna zajmuje 10. miejsce, ale ma jeszcze jeden mecz do rozegrania. Jeśli "Biała Gwiazda" będzie kontynuować dobrą grę, istnieje szansa na awans.

Mecz rewanżowy z Spartakiem Trnawa

Kluczowym momentem dla Wisły w najbliższej przyszłości będzie mecz rewanżowy z Spartakiem Trnawa w eliminacjach Ligi Konferencji. Słowacki zespół wygrał pierwsze spotkanie 3:1, ale Wisła nie zamierza się poddawać i ma nadzieję na odwrócenie sytuacji na swoim stadionie.

Podsumowanie

Wisła Kraków ma za sobą trudny początek sezonu, ale z pewnością nie można zaliczyć jej do przegranych. Zwycięstwo nad Ruchem Chorzów udowodniło, że drużyna potrafi walczyć i nie poddaje się łatwo. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejne emocje i nadzieję na kolejne sukcesy Wisły na boisku.

1. Jakie są wyniki Wisły Kraków w tym sezonie?

Pierwsze dwa mecze zakończyły się remisami, a trzeci mecz zespół przegrał.