Data: 2024-08-13 20:59:1

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich to prestiżowe zawody, które odbywają się na różnych skoczniach na całym świecie. Polska reprezentacja w tym sezonie składa się z pięciu zawodników - Dawida Kubackiego, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Kacpra Juroszka i Jakuba Wolnego.

Skoki narciarskie / 2024-08-13 20:59:1

Dominacja Stefana Krafta

W pierwszej serii wtorkowych zawodów Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Courchevel imponująco zaprezentował się Austriak Stefan Kraft, zdobywca Pucharu Świata w poprzednim sezonie. Skoczył aż 126,5 metra i wyprzedził drugiego na podium, Japończyka Naokiego Nakamurę, o 6,2 punktu.

Skoki Polaków

Nasi zawodnicy również zaliczyli udane skoki. Jakub Wolny zajął dziesiąte miejsce uzyskując odległość 114,5 metra. Dawid Kubacki był na 12. miejscu skacząc 112 metrów, Kacper Juroszek zajął 16. miejsce z odległością 116,5 metra, a Aleksander Zniszczoł był na 20. pozycji skacząc 106,5 metra.

Drugie serie i wyniki

W drugiej serii skoków Stefan Kraft jeszcze bardziej zdominował rywali, osiągając odległość 128 metrów. Bezkonkurencyjność Austriaka pozwoliła mu zdobyć pierwsze miejsce, z przewagą ponad 25 punktów nad drugim na podium, Francuzem Valentinem Foubertem. Trzecie miejsce zajął Włoch Alex Insam.

Polscy skoczkowie w drugiej serii

W drugiej serii naszych zawodników najwyżej sklasyfikowanym był Jakub Kubacki, który zajął 13. miejsce skacząc 126,5 metra. Jakub Wolny spadł z 10. na 18. miejsce (112 metrów), Kacper Juroszek był 14. (118,5 metra), a Aleksander Zniszczoł uplasował się na 17. pozycji (121 metrów).

Skoczkinie na skoczni w Courchevel

W zawodach skoczkiń, które także odbyły się w Courchevel, triumfowała Słowenka Ema Klinec. Najlepsza z Polek, Pola Bełtowska, zajęła 27. miejsce, natomiast Anna Twardosz uplasowała się na 31. pozycji.

Środowe zawody indywidualne dla kobiet rozpoczną się o godzinie 16:00, a dla mężczyzn o godzinie 18:15. Transmisje będą dostępne na platformie Max.

1. Jakie skocznie są używane podczas Letniego Grand Prix?

Letnie Grand Prix odbywa się na różnych skoczniach na całym świecie, w tym Courchevel, Wisła, Hakuba i Klingenthal.

2. Kto jest trenerem Polskiej reprezentacji w skokach narciarskich?

Trenerem Polskiej reprezentacji w skokach narciarskich jest Thomas Thurnbichler.