Sukces Magdy Linette w turnieju Cincinnati

Sprawdź najnowsze informacje o polskiej tenisistce Magdzie Linette

Tenis / 2024-08-14 10:49:30

Magda Linette rozpoczęła turniej nieudanie

Polska tenisistka Magda Linette rozpoczęła swoje spotkanie w turnieju Cincinnati niezbyt dobrze, tracąc dwa razy z rzędu własne podanie. Było to z pewnością niepomyślne otwarcie dla niej. W piątym gemie jednak złapała lepszy rytm i zaczęła odrabiać straty. Niestety, już było za późno, pierwszego seta przegrała 2:6.

Dominacja Magdy Linette w drugim secie

Jednak w drugim secie całkowicie zdominowała swoją brytyjską rywalkę. Ta nie była w stanie zdobyć zbyt wielu punktów, a polska tenisistka pewnie grała i wygrała ten set. Dawno nie widziałem takiej przewagi jednej zawodniczki nad drugą.

Porażka w trzecim secie

Trzeci set był nieco bardziej wyrównany. Magda mogła rozstrzygnąć mecz już w dziesiątym gemie, ale przeciwniczka, Katie Boulter, zdołała obronić dwie piłki meczowe i doprowadzić do wyrównania. Jednak dwa kolejne gemy należały już do Linette, co dało jej ostateczne zwycięstwo.

Szansa na kolejne zwycięstwo

Ten sukces Magdy Linette to najlepszy wynik, jaki osiągnęła w amerykańskiej imprezie. Wcześniej wielokrotnie odpadała albo w kwalifikacjach, albo już po pierwszych meczach turnieju głównego. Teraz ma szansę na jeszcze lepszy wynik, jeśli pokona swoją kolejną rywalkę.

Kolejna trudna rywalka

Jej przeciwniczką w drugiej rundzie będzie lepsza zawodniczka z pary Samsonowa – Wang. Linette ma ujemny bilans z obiema. Dwa lata temu rywalizowała z Wang w Klużu-Napoce i musiała uznać wyższość chińskiej tenisistki. Ponadto Rosjanka, która obecnie zajmuje 17. miejsce w rankingu WTA, pokonała poznaniankę dwukrotnie, ostatnio w 1. rundzie tegorocznego Rolanda Garrosa.

Emocjonujący mecz

Magda Linette na pewno będzie miała trudne zadanie przed sobą, ale możliwe jest, że zaskoczy swoją rywalkę i osiągnie kolejne zwycięstwo. Obie zawodniczki są w doskonałej formie, więc mecz zapowiada się emocjonująco. Będę trzymać kciuki za naszą polską reprezentantkę i życzyć jej powodzenia w następnych spotkaniach.

1. Czy Magda Linette wygrała swoje ostatnie spotkanie?

Tak, Magda Linette wygrała swoje ostatnie spotkanie w turnieju Cincinnati.

2. Czy Magda Linette jest najlepszą polską tenisistką?

Nie możemy stwierdzić, czy Magda Linette jest najlepszą polską tenisistką, jednak jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich tenisistek.

3. Kiedy odbędzie się kolejny mecz Magdy Linette?

Kolejny mecz Magdy Linette odbędzie się w drugiej rundzie turnieju Cincinnati.

4. Jakie były wyniki poprzednich spotkań Magdy Linette z jej kolejnymi przeciwniczkami?

Magda Linette przegrała wcześniej z Wang, a także ma ujemny bilans z Samsonową.