Data: 2024-08-15 22:9:7

Magda Linette - polska tenisistka na wspaniałej trasie

Najnowsze informacje dotyczące polskiej tenisistki Magdy Linette i jej udziału w turnieju

Tenis / 2024-08-15 22:9:7

Wspaniałe zwycięstwo nad Katie Boulter

W poprzednich rundach polska tenisistka Magda Linette miała trudne zadanie, ale poradziła sobie z brytyjską tenisistką Katie Boulter oraz rosyjską Kamilą Samsonową. Samsonowa, notowana na 17. miejscu rankingu WTA, okazała się o wiele poważniejszym przeciwnikiem niż Boulter. Mimo to, Linette nie zrezygnowała i z dużym zaangażowaniem walczyła o zwycięstwo.

Wyrównana walka w pierwszym secie

W pierwszym secie wynik był bardzo wyrównany. Po dwunastu gemach było 6:6, więc rozstrzygnięcie musiało zapaść w tie-breaku. Rywalizacja była zacięta i żadna z zawodniczek nie chciała oddać seta za darmo. Zarówno Linette, jak i Samsonowa mieli piłki setowe, ale to ostatecznie Rosjanka wykorzystała piątą szansę i zdobyła seta. Ta przegrana partia kosztowała polską tenisistkę wiele sił i emocji, co niestety było widać w kolejnym secie. Linette przegrała go 1:6 i tym samym pożegnała się z turniejem gry pojedynczej.

Szansa na sukces w deblu

Mimo porażki w singlu, Linette nadal ma szansę na sukces w deblu, gdzie gra w parze z Amerykanką Peyton Stearns. W drugiej rundzie ich przeciwniczkami będą Czeszka Linda Noskova i Rosjanka Diana Sznajder. Choć polska zawodniczka ma szanse na dobry wynik, nie można jednak nie obawiać się jej formy fizycznej, która mogła zostać osłabiona przez intensywny turniej.

Optymizm przed US Open

Przed startującym 26 sierpnia US Open prognostycy są optymistyczni co do występu Linette, jednak obawiają się również jej kondycji. Warto zaznaczyć, że turniej można oglądać na Eurosporcie oraz platformie Max, co z pewnością przyciąga wielu kibiców. Miejmy nadzieję, że polska tenisistka da z siebie wszystko i zaskoczy nas pozytywnie w kolejnych meczach.

1. Na jakiej pozycji Magda Linette jest notowana w rankingu WTA?

Magda Linette jest notowana na 73. miejscu w rankingu WTA.