Legia Warszawa ma kolejną szansę na awans do fazy grupowej Ligi Konferencji

Legia Warszawa będzie miała kolejną szansę na awans do fazy grupowej Ligi Konferencji, gdy podejmie Dritę Gnjilane z Kosowa w dwumeczu.

Piłka nożna / 2024-08-16 10:59:9

Legia i Drita pokonują trudnych przeciwników

W pierwszym meczu przeciwnik Legii, drużyna Audę Ryga z Łotwy zakończyła mecz z przewagą 3:1 po dogrywce, a następnie zwyciężyła w dwumeczu 3:2. W tym samym czasie Legia zremisowała 1:1 z Broendby, a w dwumeczu zdołała zwyciężyć 4:3. Obie drużyny udowodniły swoją wartość i zasłużyły na kolejny etap rozgrywek.

Decydujący mecz dla drużyny Drita Gnjilane

Decydujący mecz dla drużyny Drita Gnjilane odbył się w 75. minucie, kiedy Besnik Krasniqi wykorzystał rzut karny i dał swojej drużynie jednobramkowe prowadzenie. Oznaczało to, że mecze zostaną przedłużone o dodatkowe 30 minut. Jednak na początku dogrywki to Legia zdołała wyrównać wynik, a strzał Mor Tally trafił do bramki. Kiedy trwały już kolejne minuty dodatkowego czasu, Rron Broja zdobył kolejną bramkę dla drużyny Drita Gnjilane, zapewniając im prowadzenie 2:1. W drugiej części przedłużenia Albert Dabiqaj podwyższył wynik na 3:1. To było decydujące trafienie, dzięki któremu drużyna z Kosowa zdobyła awans.

Powtórka z rozgrywek sprzed roku

Warto jednak wspomnieć, że Legia i Drita mieli już okazję zagrać ze sobą w eliminacjach Ligi Konferencji w 2020 roku. Legia, prowadzona wtedy przez trenera Czesława Michniewicza, zdołała wygrać 2:0. Jednak wówczas nie odbyły się rewanże, ze względu na późny start sezonu spowodowany pandemią COVID-19.

Kolejny dwumecz

Teraz oba zespoły mają możliwość zmierzenia się ze sobą ponownie. Legia będzie miała okazję udowodnić swoją przewagę i powtórzyć sukces sprzed roku, a Drita będzie dążyć do zemsty i sprawić niespodziankę. Pierwszy mecz odbędzie się 22 sierpnia w Warszawie, a rewanż zostanie rozegrany tydzień później w Prisztinie. Będzie to dwumecz pełen emocji i walki o awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Konferencji.

1. Czy Legia Warszawa ma szanse na awans do fazy grupowej Ligi Konferencji?

Tak, Legia Warszawa będzie miała kolejną szansę na awans do fazy grupowej Ligi Konferencji.

2. Kto jest przeciwnikiem Legii Warszawa w dwumeczu?

Przeciwnikiem Legii Warszawa w dwumeczu będzie Drita Gnjilane z Kosowa.

3. Jak przebiegały poprzednie mecze obu drużyn?

W poprzednich meczach, Legia zwyciężyła 4:3 z Broendby, natomiast Drita pokonała Audę Ryga 3:2 w dwumeczu.