Niespodziewana porażka Lechii Gdańsk z Puszczą Niepołomice

Kraków. Puszcza Niepołomice gromi Lechię Gdańsk 4:1 w meczu ekstraklasy.

Piłka nożna / 2024-08-16 21:14:09

Puszcza Niepołomice wygrywa zdecydowanie 4:1

W piątek, 26 sierpnia 2024 roku, na boisku w Krakowie doszło do niespodziewanej i spektakularnej porażki Lechii Gdańsk w meczu z Puszczą Niepołomice.

Pierwsza bramka dla Puszczy

Już po nieco ponad minucie gry, Puszcza objęła prowadzenie po celnie wykonanym wrzucie z autu przez Dawida Abramowicza, który umiejętnie wykorzystał Konrad Stępień.

Drugie trafienie Puszczy

Druga bramka dla Puszczy była prawdziwym majstersztykiem. W 33. minucie, po efektownej akcji, Dawid Abramowicz zdołał dośrodkować piłkę na głowę Michalisa Kosidisa, który bezbłędnie skierował ją do siatki.

Trzeci gol dla Puszczy

W 78. minucie, po kolejnym wrzucie z autu, tym razem wykonywanego przez Abramowicza, Roman Jakub skutecznie skierował piłkę do bramki Lechii główką.

Czwarty gol Puszczy

Dwie minuty później, Michał Walski wrzucił piłkę z głębi pola karnego, a Konrad Stępień skutecznie ją zgrał głową na nogę Jakuby, który po raz trzeci pokonał bramkarza Lechii.

Honorowy gol Lechii

Kilka minut przed końcem meczu, Kolumbijczyk Camilo Mena zdobył honorowego gola dla Lechii Gdańsk, skracając wynik do 4:1.

Podsumowując, Puszcza Niepołomice wygrała zdecydowanie 4:1, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2024/25, podczas gdy Lechia Gdańsk znajduje się w strefie spadkowej zaledwie z dwoma punktami na koncie. Ten wynik podkreśla nieprzewidywalność futbolu i pokazuje, że każdemu zespołowi może przydarzyć się porażka, niezależnie od oczekiwań i pozycji w tabeli.

Dla Puszczy Niepołomice ten mecz był ważnym krokiem do budowania pewności siebie i poprawy sytuacji w lidze, podczas gdy Lechia Gdańsk będzie musiała szybko otrząsnąć się po tej bolesnej porażce i skoncentrować na poprawie swojej gry w kolejnych meczach sezonu.

1. Czy Lechia Gdańsk była faworytem meczu?

Tak, Lechia Gdańsk była uważana za faworyta tego meczu.