Cristiano Ronaldo wciąż czeka na pierwsze trofeum w barwach Al-Nassr

Cristiano Ronaldo wciąż nie zdobył trofeum w barwach Al-Nassr, mimo świetnej postawy w poprzednim sezonie.

Piłka nożna / 2024-08-17 22:59:46

Tragiczne zakończenie finału Superpucharu Arabii Saudyjskiej

Niewielu spodziewało się tak tragicznego zakończenia dla drużyny Al-Nassr w finale Superpucharu Arabii Saudyjskiej. Cristiano Ronaldo, który dołączył do zespołu niespełna dwa lata temu, wciąż czeka na swoje pierwsze trofeum w barwach Al-Nassr. Niestety, pomimo świetnej postawy w sezonie poprzednim, gdzie zdobył aż 35 bramek i został królem strzelców, drużyna zajęła czwarte miejsce w tabeli.

Puchar Króla wygrany przez Al-Hilal

W maju, Al-Nassr miał szansę na zdobycie Pucharu Króla, lecz los ponownie był przeciwny Ronaldo i jego drużynie. W rzutach karnych, lepszym okazał się rywal - Al-Hilal. To była kolejna strata trofeum dla Ronaldo, które mogło uzupełnić jego imponującą kolekcję.

Finał Superpucharu z Al-Hilal

Sobotni finał Superpucharu Arabii Saudyjskiej z Al-Hilal rozpoczął się obiecująco dla Al-Nassr. Ronaldo, chociaż podanie Abdulrahmana Ghareeba nie było idealne, zdołał pokonać bramkarza rywali i dać drużynie prowadzenie 1:0 w 44. minucie. Niestety, w drugiej połowie to rywale ruszyli do ataku i zdołali odwrócić losy meczu.

Porażka Al-Nassr z Al-Hilal

Najpierw w 55. minucie bramkę zdobył Sergej Milinković-Savić, wykonując świetną dwójkową akcję. Następnie, zaledwie sześć minut później, Aleksandar Mitrović strzelił drugiego gola dla Al-Hilal. Wtedy to katastrofalny błąd popełnił Bento, bramkarz Al-Nassr, który zastąpił Wojciecha Szczęsnego. Ten błąd bezlitośnie wykorzystał Malcom, ustalając wynik na 4:1 dla Al-Hilalu.

Cristiano Ronaldo wciąż czeka na trofeum

Ronaldo nie mógł pogodzić się z kolejną porażką i z frustracją, zmęczeniem oraz rozczarowaniem udał się prosto do szatni, nie czekając nawet na ceremonię medalową. Tam zapewne miał wiele pretensji do kolegów z drużyny. To musi być bardzo trudny moment dla 39-letniego piłkarza, który musi szybko się pozbierać, bo już za pięć dni ruszają rozgrywki Saudi Pro League. Ich pierwszy mecz Al-Nassr rozegra na swoim stadionie, gdzie zmierzy się z drużyną Al-Raed.

Kariera Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo jest jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy świata, zdobywcą pięciu Złotych Piłek. W swojej karierze grał już w takich klubach jak Sporting Lizbona, Manchester United, Real Madryt i Juventus. W Al-Nassr dołączył z nadzieją na kolejne sukcesy, jednak jego droga do zwycięstw w tym klubie jest pełna przeciwności.

Motywacja Cristiano Ronaldo

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Ronaldo musi radzić sobie z rozczarowującymi wynikami. W przeszłości również doświadczał porażek, ale zawsze potrafił się pozbierać i wrócić jeszcze silniejszy. Teraz czeka go kolejne wyzwanie i trzeba mieć nadzieję, że zmotywowany Ronaldo pomoże Al-Nassr wywalczyć sukcesy w nadchodzącym sezonie. Jego talent i determinacja są niezaprzeczalne, więc trzeba wierzyć, że w końcu zdobędzie wymarzony trofeum w barwach Al-Nassr.

1. Czy Cristiano Ronaldo zdobył jakiekolwiek trofeum w barwach Al-Nassr?

Nie, Cristiano Ronaldo wciąż czeka na swoje pierwsze trofeum w barwach Al-Nassr.

2. Jakie miejsce zajął Al-Nassr w tabeli w poprzednim sezonie?