Data: 2024-08-18 13:4:28

FC Barcelona triumfuje nad Valencią dzięki Robertowi Lewandowskiemu

Sprawdź, jak Robert Lewandowski poprowadził FC Barcelona do zwycięstwa nad Valencią.

piłka nożna / 2024-08-18 13:4:28

Kontrowersje wokół decyzji sędziego

Hiszpańskie media głośno komentują kontrowersyjne sytuacje z meczu. Szczególnie jedno przewinienie zawodnika Barcelony, Pau Cubarsi, wzbudza ogromne emocje. Pod koniec pierwszej połowy otrzymał żółtą kartkę za nadmierną ostrość. Po przerwie, młody obrońca gości popełnił kolejne faul, przerywając groźny kontratak Valencii. Tym razem sędzia postanowił jednak go oszczędzić i nie pokazał drugiej żółtej kartki.

Głośne komentarze hiszpańskich ekspertów

Hiszpańscy eksperci nie mogą zrozumieć takiej decyzji arbitra. Obaj zdają sobie sprawę, że jeśli Cubarsi zostałby ukarany drugą żółtą kartką, Barcelona musiałaby zakończyć mecz w dziesiątkę. Pedro Fernandez, analityk Marci, powiedział: "To niewiarygodne, że sędzia taki jak Sanchez Martinez nie pokazał drugiej żółtej kartki za to przewinienie. To jedno z najbardziej oczywistych fauli, jakie można było widzieć, a Barcelona powinna grać ostatnie 30 minut w osłabieniu." Podobnego zdania jest były hiszpański sędzia Eduardo Iturralde Gonzalez, który obecnie jest ekspertem telewizyjnym. Stwierdził, że Cubarsi powinien otrzymać drugą żółtą kartkę za to przewinienie, ponieważ tylko jeden obrońca stał między napastnikiem Valencii a bramką.

Lewandowski - bohater Barcelony

Mimo kontrowersji związanych z decyzjami sędziego, FC Barcelona może być dumna z zwycięstwa na inaugurację sezonu. Trener Hansi Flick, który przejął drużynę po Xavim, może być zadowolony z występu swojej drużyny, zwłaszcza z postawy Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik znów pokazał swoją klasę nie tylko strzelając dwa gole, ale także imponując swoją grą w defensywie. Flick zna Lewandowskiego bardzo dobrze, trenował go w Bayernie Monachium i nie jest zaskoczony jego wysokim poziomem gry.

Następny mecz z Athletic Bilbao

Po zwycięstwie nad Valencią, FC Barcelona skupia się już na kolejnym meczu z Athletic Bilbao. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia o godzinie 19:00. Kibice nie mogą doczekać się tego starcia, a relacja na żywo będzie transmitowana na Sport.pl. Czy Barcelona będzie w stanie kontynuować swoją dobrą passę i zdobyć kolejne trzy punkty? Tego dowiemy się już niedługo.

1. Czy Robert Lewandowski strzelił gole w meczu?

Tak, Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu.