Wielkie emocje w meczu Chelsea - Manchester City

Wielkie emocje towarzyszyły meczowi pomiędzy Chelsea a Manchesterem City.

Piłka nożna / 2024-08-18 22:9:16

Erling Haaland wyróżnił się w 18. minucie

W 18. minucie spotkania pomiędzy Chelsea a Manchesterem City, Erling Haaland wpisał się na listę strzelców, zdobywając 91. bramkę w barwach swojego klubu. Norweski napastnik zasilił szeregi The Blues dopiero latem 2022 roku, jednak już teraz zyskał status kluczowego zawodnika. Jego imponująca skuteczność jest znana niemal wszystkim kibicom piłki nożnej na całym świecie.

Mateo Kovacic wyrównał w 84. minucie

W 84. minucie to jednak Chorwat Mateo Kovacic, były pomocnik Chelsea, doprowadził do wyrównania i ustalenia ostatecznego rezultatu. Ta bramka z pewnością zawładnęła sercami fanów obu drużyn, którzy wciąż będą wspominać to spotkanie jako jedno z najbardziej widowiskowych w sezonie.

Debiut Enzo Maresca na ławce trenerskiej Chelsea

Warto wspomnieć, że właśnie na ławce trenerskiej Chelsea zadebiutował Włoch Enzo Maresca. Ten szkoleniowiec, wcześniej odpowiedzialny za prowadzenie Leicester City, wzbudza spore zainteresowanie w świecie piłki nożnej. Jego umiejętności i wizja gry są doceniane przez zarówno zawodników, jak i ekspertów.

Liverpool pod wodzą Arne Slota

Przechodząc do innych wydarzeń w świecie futbolu, nie można pominąć pierwszego oficjalnego meczu Liverpoolu pod wodzą nowego trenera - Holendra Arne Slota. Ten doświadczony szkoleniowiec zastąpił znanego i cenionego na całym świecie Juergena Kloppa, który zdecydował się na trenerską emeryturę. Niemniej jednak, Klopp nie planuje powrotu do swojej wieloletniej profesji.

Pierwsze zwycięstwo Liverpoolu pod wodzą Słota

Pod wodzą Słota, Liverpool rozpoczął sezon od zwycięstwa nad beniaminkiem Ipswich Town, pokonując go 2:0 na wyjeździe. Bramki padły w drugiej połowie, a ich autorami byli Diogo Jota i Mohamed Salah. Jest to pozytywny początek dla nowego trenera, który ma wielką odpowiedzialność na swoich barkach, będąc wiodącą postacią jednego z największych klubów w Anglii.

Pasjonujący futbol angielski

Mamy nadzieję, że zarówno Chelsea jak i Liverpool będą kontynuować swoje udane występy w kolejnych spotkaniach. Pełni emocji i zaskoczeń, wyczekujemy kolejnych meczów, które z pewnością dostarczą nam wielu piłkarskich emocji. Jedno jest pewne - liga angielska nigdy nie rozczarowuje i pozostaje jedną z najbardziej pasjonujących na świecie.

1. Kto zdobył bramkę w 18. minucie meczu?

Erling Haaland zdobył bramkę w 18. minucie meczu.