Data: 2024-08-21 8:29:22

Maks Majchrzak powraca na korty po długiej przerwie

Maks Majchrzak powrócił na korty po długiej przerwie spowodowanej zawieszeniem za pozytywny wynik testu antydopingowego. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego zdeterminowany zaczął zdobywać kolejne punkty rankingu ATP poprzez udane starty w turniejach niższej rangi.

Tenis / 2024-08-21 8:29:22

Maks Majchrzak w kwalifikacjach US Open

W 2019 roku, Majchrzak doszedł do trzeciej rundy turnieju głównego US Open w Nowym Jorku. Tym samym, jego celem w tegorocznym turnieju było dotarcie do tej samej fazy rozgrywek. Aby jednak tego dokonać, potrzebne były mu dwie wygrane w kwalifikacjach.

Majchrzak wygrywa pierwsze starcie w kwalifikacjach

Pierwszym rywalem Majchrzaka był Michael Zheng, który otrzymał od organizatorów dziką kartę do kwalifikacji. Chociaż Polak zajmował wyższe miejsce w rankingu ATP, nie było to łatwe starcie. Po wygraniu pierwszego seta 6:3, Majchrzak prowadził w drugim secie 6:5 i serwował. Jednak Zheng nie poddał się łatwo. Przełamał polskiego tenisistę i po tie-breaku (5-7) przyszedł czas na decydujący set.

Dramatyczna końcówka i awans Majchrzaka

W trzecim secie Polak udowodnił swoją wolę walki i pewność siebie. Chociaż w dziewiątym gemie przegrywał 3:5 i 15:30 na własnym serwisie, zagrał koncertowo. Wygrał 7:5, a w ostatnim gemie przełamał 20-latka bez straty, zapewniając sobie miejsce w drugiej rundzie eliminacji.

Kolejny przeciwnik - Daniel Elahi Galan

Majchrzak będzie teraz zmierzał się z Danielem Elahi Galanem, który zajmuje 129. miejsce w rankingu ATP. Mecz odbędzie się w środę około 23:00 polskiego czasu.

Inne polskie nadzieje w kwalifikacjach

Oprócz Majchrzaka, drugim Polakiem w kwalifikacjach będzie Maks Kaśnikowski. On również potrzebuje jeszcze dwóch wygranych, aby zagrać w głównej drabince turnieju.

Wcześniej, Kaśnikowski pokonał Emilio Navę 6:2, 2:6, 6:2. Teraz zmierzy się z doświadczonym Włochem Stefano Napolitano. Obydwaj polscy tenisiści mają szansę na awans do głównej drabinki, ale wymaga to jeszcze dwóch udanych meczów.

Wszystkie kwalifikacje US Open można oglądać na platformie Max oraz na Eurosport. Polską publiczność z pewnością cieszy fakt, że Majchrzak pokazał świetną formę i udowodnił, że jest jest gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie. Teraz trzymamy kciuki, aby udało mu się awansować do głównej drabinki i kontynuować swoje udane występy.

1. Czy Maks Majchrzak był zawieszony za pozytywny wynik testu antydopingowego?

Nie, Maks Majchrzak przerwał karierę ze względu na kontuzję.

2. Jaki był cel Majchrzaka w tegorocznym turnieju US Open?

Majchrzak chciał dotrzeć do trzeciej rundy turnieju, tak jak w poprzednim roku.

3. Kto był pierwszym rywalem Majchrzaka w kwalifikacjach?

Pierwszym rywalem był Michael Zheng.

4. Jak zakończył się mecz Majchrzak - Zheng?

Majchrzak wygrał mecz 2:1.

5. Kto będzie kolejnym przeciwnikiem Majchrzaka?

Następnym przeciwnikiem będzie Daniel Elahi Galan.

6. Czy Kaśnikowski również awansował do głównej drabinki turnieju?

Nie, Kaśnikowski potrzebuje jeszcze dwóch zwycięstw, aby zagrać w głównej drabince.

7. Gdzie można oglądać kwalifikacje US Open?

Kwalifikacje można oglądać na platformie Max oraz na Eurosport.