Data: 2024-08-21 23:09:25

Dynamo Kijów rywalizuje na nowej Arenie Lublin w Lidze Mistrzów

Dynamo Kijów, wicemistrzowie Ukrainy, rozgrywają swoje mecze na nowej Arenie Lublin w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Piłka nożna / 2024-08-21 23:09:25

Pierwszy mecz z Salzburgiem

Podczas meczu z Salzburgiem, Dynamo Kijów było aktywniejsze i groźniejsze, jednak to Austriacy zdobyli pierwszą bramkę po szybkiej kontrze. Następnie para Malijczyków, a zwłaszcza Dorgeles Nene, zdobyła drugiego gola dla Salzburga. Przed przerwą, Dynamo mogło strzelić gola, jednak kapitalną interwencją popisał się bramkarz Georgi Bushchan.

Mecz Sparta Praga vs Malmoe FF

Sparta Praga wygrała na wyjeździe z Malmoe FF 2:0. Decydujący cios dla Szwedów padł w 31. minucie, kiedy to obrońca Jens Stryger Larsen strzelił samobójczy gol. Sparta Praga zdobyła drugiego gola w 89. minucie za sprawą Mateja Rynesa.

Mecz Young Boys vs Galatasaray

Young Boys prowadziło 2:0, ale Galatasaray odpowiedział dwiema bramkami Michy Batshuayi. W końcu Young Boys zdołało strzelić trzeciego gola z rzutu karnego, dzięki Filipowi Ugrinicowi.

Mecz FC Midtjylland vs Slovan Bratysława

Duńska drużyna przegrywała 0:1 przez większość meczu, jednak doprowadzili do remisu dzięki bramce Edwarda Chilufyi.

1. Czy Dynamo Kijów w poprzednim sezonie również rozgrywali swoje domowe mecze w Polsce?

Tak, w Łodzi.

2. Gdzie tym razem odbywają się mecze Dynamo Kijów?

Na nowej Arenie Lublin.

3. Czy to pierwszy raz dla kibiców z Lublina usłyszeć hymn Ligi Mistrzów na żywo?