Powrót do aktualnosci
Data: 17.07.2023, 18:10

Ranking FIVB: Polskie siatkarki na siódmym miejscu

Polskie siatkarki utrzymują swoją pozycję

siatkówka - 17.07.2023, 18:10

Tureckie siatkarki sięgnęły po mistrzostwo Ligi Narodów, pokonując Chinki 3:1. Po zakończeniu tych rozgrywek opublikowano aktualny ranking FIVB, w którym Polska zajmuje siódmą pozycję.

Medal dla Polski

Podczas tegorocznej edycji Ligi Narodów polskie siatkarki wywalczyły brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce pokonały Stany Zjednoczone 3:2, co pozwoliło im zdobyć cenne 8,3 punktu w rankingu FIVB.

Wzrost pozycji Polski

Ranking FIVB uwzględnia zarówno wyniki drużyn, jak i ich pozycje w światowym zestawieniu. Dzięki wygranej ze Stanami Zjednoczonymi nasza reprezentacja awansowała o trzy miejsca i obecnie zajmuje siódmą lokatę.

Kolejna szansa na sukces

Reprezentacja Polski ma jeszcze szanse na udział w Igrzyskach Olimpijskich. Ważnym czynnikiem jest parytet kontynentów, więc najprawdopodobniej z każdego kontynentu będzie uczestniczyć przynajmniej jedna drużyna.

Reprezentacja świata

Na koniec przyszłorocznej edycji Ligi Narodów awans do Igrzysk Olimpijskich uzyska pięć najlepszych drużyn spośród tych, które nie spełniły wcześniejszych kryteriów. Warto więc śledzić dalszą rywalizację i trzymać kciuki za nasze reprezentantki!

FC Botosani - Petrolul
Data: 24.07. 17:30
Typ: Home
Kurs: 2.25
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 8.80%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com