Data: 2024-08-22 20:39:28

Kwalifikacje US Open 2024: Maks Kaśnikowski walczy o miejsce w głównej drabince

Zawodnik polski, Maks Kaśnikowski, rywalizuje o miejsce w głównej drabince US Open 2024

Tenis / 2024-08-22 20:39:28

Pierwszy set dla Kaśnikowskiego

Na początku meczu Kaśnikowski przedstawił wysoką jakość gry i kontrolował przebieg spotkania. Mistrzowskie zmiany stron oraz skuteczne zagrania przy siatce powodowały problemy dla Escoffiera. Polak zdołał przełamać serwis Francuza i objął prowadzenie. Pomimo pewnych momentów naprzeciwko dziewczyny siedział i Kaśnikowski zamknął seta wynikiem 6:4.

Wyrównany drugi set

Początek drugiego seta to kolejny przełom w grze obu zawodników. Kaśnikowski zdobył pierwszego breaka i kontrolował przebieg seta. Escoffier nie mógł odrobić straty, a Polak potwierdzał prowadzenie przy swoim podaniu. Jednak w kluczowym momencie Kaśnikowski zatracił pewność uderzeń, a Francuz zdołał odwrócić sytuację. Na koniec Kaśnikowski ponownie objął prowadzenie i zdobył seta 6:4.

Awansuje do drabinki głównej?

Maks Kaśnikowski zbliża się do wywalczenia awansu do drabinki głównej. Polak musi pokonać swojego czwartkowego rywala - Antoine Escoffiera. Czy zdoła pokonać Francuza i spełnić swoje marzenie o grze w głównej drabince US Open?

W turnieju głównym singlistów już wcześniej zapewnili sobie udział Hubert Hurkacz oraz Kamil Majchrzak, którzy także awansowali do decydującej rundy kwalifikacji. W grze pojedynczej kobiet zagrają m.in. liderka rankingu WTA Iga Świątek, Magda Linette oraz Magdalena Fręch.

US Open 2024 rozpocznie się 26 sierpnia w Nowym Jorku. Finały w grze pojedynczej kobiet i mężczyzn odbędą się odpowiednio 7 i 8 września. Obecni mistrzowie turnieju to Amerykanka Coco Gauff i Serb Novak Djoković. Dla wszystkich miłośników tenisa transmisje z US Open będą dostępne zarówno na Eurosporcie, jak i na platformie Max.

1. Czy Maks Kaśnikowski wygrał pierwszy set?

Tak, Maks Kaśnikowski wygrał pierwszego seta przewagą 6:4.

2. Kto jest rywalem Kaśnikowskiego w czwartej rundzie kwalifikacji?