Data: 2024-08-22 22:59:26

Wisła Kraków kontra Cercle Brugge - europejska przygoda polskiej drużyny

Wisła Kraków mierzyła się z Cercle Brugge z Belgii w europejskich pucharach. Sprawdź wynik, a także osiągnięcia polskiej drużyny.

Piłka nożna / 2024-08-22 22:59:26

Belgijskie tempo i ścigające goniące

Cercle Brugge, jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Belgii, przyjechał do Krakowa jako zdecydowany faworyt. Wisła odważnie rozpoczęła mecz, ale to goście otworzyli wynik już w 6. minucie. Ekwadorczyk Alan Minda świetnym strzałem zdobył pierwszego gola. Kolejne dwie bramki dla Belgów padły w szybkim tempie, pokazując ich dominację na boisku. W 11. minucie Thibo Somers zaskoczył bramkarza Wisły strzałem przy bliższym słupku, a Christian Ravych podwyższył wynik na 3:0 po zamieszaniu po rzucie rożnym.

Sensacyjny triumf Wisły w Pucharze Polski

Wisła Kraków już raz w tym sezonie poważnie zaskoczyła swoich kibiców. W trzeciej rundzie Pucharu Polski, pomimo porażki 1:3 na wyjeździe, zdołała wyeliminować Spartak Trnawa w rzutach karnych. Dzięki temu sukcesowi Wisła zdobyła prawo do reprezentowania Polski w europejskich pucharach.

1. Czy Wisła Kraków miała okazję zmierzyć się w europejskich pucharach?

Tak, Wisła Kraków miała okazję zmierzyć się z Cercle Brugge z Belgii w europejskich pucharach.

2. Jaki był wynik meczu z Cercle Brugge?

Wisła Kraków przegrała ten mecz 6:1.

3. Ile bramek zdobył Rodado w tym sezonie?