Data: 2024-08-23 22:54:28

Niesamowita końcówka meczu pomiędzy Rakowem Częstochowa a Lechią Gdańsk

Oto opis niesamowitej końcówki meczu pomiędzy Rakowem Częstochowa a Lechią Gdańsk.

Piłka nożna / 2024-08-23 22:54:28

Niesamowita końcówka meczu

Mecz pomiędzy Rakowem Częstochowa a Lechią Gdańsk miał piorunującą końcówkę. Choć jeszcze trzy minuty przed końcem spotkania Raków przegrywał 0:1, to ostatecznie zdołał wygrać 2:1. Ta zwycięska brama sprawiła, że Raków awansował na pozycję lidera Ekstraklasy.

Trudna sytuacja obu drużyn przed meczem

Przed tym spotkaniem zarówno Lechia, jak i Raków nie mogły być zbyt zadowolone ze swoich wyników. Lechia zdobyła jedynie dwa punkty w pierwszych pięciu kolejkach, co było jednym z najsłabszych wyników ligi. Z kolei Raków, po mistrzowskim sezonie, miał na koncie dwa bezbramkowe remisy z rzędu i łącznie tylko trzy bramki. Obie drużyny potrzebowały zwycięstwa, by poprawić swoją sytuację.

Wypowiedzi trenerów przed meczem

Trener Lechii, Szymon Grabowski, przyznał, że porażka 1:4 z Puszczą Niepołomice była dla jego drużyny bolesną lekcją. Młodzi piłkarze Lechii musieli przekonać się, że różnica między pierwszą ligą a Ekstraklasą jest znaczna. Grabowski zauważył, że ich gra jest pełna fantazji i naiwności, ale teraz muszą skupić się na fizyczności i zdobywaniu terenu.

Z kolei trener Rakowa, Marek Papszun, również nie był zadowolony z gry swojej drużyny. Zarówno przed, jak i po meczu przeciwko Górnikowi Zabrze, Papszun zaznaczał, że Raków musi poprawić skuteczność. Liczył na lepsze występy napastników i precyzyjniejsze strzały.

Zmagania na boisku

Spotkanie w Gdańsku rozpoczęło się raczej jednostajnie. Przed przerwą był tylko jeden celny strzał na bramkę i obie drużyny miały raptem 0,35 oczekiwanego gola. Lech pozostawiał więcej przestrzeni dla Rakowa, ale goście nie potrafili ich wykorzystać.

W 59. minucie meczu to Rifet Kapić, kapitan Lechii, zdobył bramkę. Wykorzystał podanie od Camilo Meny i strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza Rakowa. Wydawało się, że Lechia odniesie pierwsze zwycięstwo od 461 dni w Ekstraklasie.

Zwrot akcji w końcówce

Jednak w końcówce Raków zdołał odwrócić losy meczu. Najpierw w 87. minucie Patryk Makuch strzelił bramkę głową po dośrodkowaniu z prawej strony. Zaledwie dwie minuty później Jonatan Brunes ustalił wynik spotkania na 2:1 po podaniu od Gustava Berggrena.

To było trzecie zwycięstwo Rakowa w sezonie, a trzecie z beniaminkami - wcześniej Raków pokonał Motor Lublin (2:0) i GKS Katowice (1:0). Dzięki tej wygranej Raków awansował na pozycję lidera Ekstraklasy, z 11 punktami na koncie.

Lechia, natomiast, spadła na ostatnie miejsce w lidze. Ich szansa na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie będzie miała mecz z Górnikiem Zabrze. Raków zaś, już w piątek, zmierzy się z Piastem Gliwice.

Ten mecz pokazuje, że w piłce nożnej wynik może zmienić się w samej końcówce, nawet jeśli jedna drużyna prowadzi. Pokazuje również, że to niesamowite zwycięstwo zapewniło Rakowowi pozycję lidera w lidze, mimo początkowych trudności. To także dowód na to, że beniaminek potrafi się odnieść zwycięstwa, pokonując znanego rywala.

1. Jakie było zakończenie meczu Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk?

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść Rakowa Częstochowa.

2. Czy Raków awansował na pozycję lidera Ekstraklasy?

Tak, dzięki zwycięstwu w tym meczu, Raków awansował na pozycję lidera Ekstraklasy.