Data: 2024-08-24 6:14:30

Trudny okres Lechii Gdańsk i udany tydzień Rakowa Częstochowa

Lechia Gdańsk miała ostatnio bardzo trudny okres, zdobywając tylko dwa punkty w swoich pięciu ostatnich spotkaniach. Było to szczególnie widoczne w ostatnim meczu, gdzie przegrali aż 1:4 z Puszczą Niepołomice. Trener drużyny, Szymon Grabowski, przyznał, że dawno nie mieli tak wymagających rywali i tak dobrze zorganizowanej drużyny. Zaznaczył również, że muszą zmienić swoje nastawienie, być bardziej odważni z piłką i stanowczy w obronie.

Football / 2024-08-24 6:14:30

Udany tydzień Rakowa Częstochowa

W tym samym czasie drużyna Rakowa Częstochowa miała bardzo ciekawy tydzień zarówno na boisku, jak i poza nim.

Dwa ostatnie mecze zakończyły się bezbramkowymi remisami z Lechem Poznań i Górnikiem Zabrze. Jednak w klubowych gabinetach działo się więcej. Z ogromnym zaskoczeniem ogłoszono, że Ante Crnac został sprzedany do drugoligowego Norwich City za 11 milionów euro, co czyni go jednym z najdroższych transferów z polskiej Ekstraklasy. Następnego dnia Raków poinformował, że pozyskał 21-letniego obrońcę Ariela Mosóra z Piasta Gliwice, który był młodzieżowym reprezentantem Polski.

Mecz Lechia Gdańsk vs Raków Częstochowa

W meczu przeciwko Lechii Gdańsk Raków od razu ruszył do ataku, jednak nie udało im się zdobyć bramki w pierwszej połowie. Dopiero w 59. minucie Bośniacki pomocnik Rifet Kapić strzelił efektowną bramkę, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0. Jednak Raków nie odpuszczał i w 87. minucie Patryk Makuch wyrównał wynik strzałem głową. Ale to nie koniec, w doliczonym czasie gry Jonatan Braut Brunes zdobył bramkę dającą zwycięstwo drużynie z Częstochowy.

Aktualna sytuacja w tabeli

To trzecie zwycięstwo Rakowa w tym sezonie i pozwoliło im awansować na pozycję lidera tabeli z 11 punktami. Z kolei Lechia Gdańsk jest na ostatnim miejscu zaledwie 2 punktami. Jest to duże rozczarowanie dla gdańszczan, którzy w poprzednich sezonach prezentowali się o wiele lepiej.

Podsumowanie

Trzeba jednak zauważyć, że sezon ligowy jest długi i wiele jeszcze może się wydarzyć. Lechia Gdańsk musi teraz zrewidować swoje strategie i poprawić grę, aby odrobić straty i wyjść z dna tabeli. Z drugiej strony Raków Częstochowa, mimo odejścia jednego z kluczowych zawodników, pokazuje, że mają silny zespół i będą konkurencją dla innych drużyn. Przesilenie w klubie częstochowian jeszcze się nie skończyło, a ich ambicje na pewno są większe.

Przed nami jeszcze wiele emocjonujących meczów w polskiej Ekstraklasie. Każda drużyna będzie dążyć do osiągnięcia sukcesu i udowodnienia swojej wartości na boisku. Czy Raków Częstochowa utrzyma się na pozycji lidera? A może Lechia Gdańsk odrobi straty i wydostanie się z dolnej części tabeli? Na to pytanie odpowiemy już niedługo.

1. Jakie są szanse na zwycięstwo Lechii Gdańsk w następnym meczu?

Nie jestem w stanie przewidzieć wyniku meczu.