Debiut Roberta Lewandowskiego w barwach Barcelony

Artykuł opisujący debiut Roberta Lewandowskiego w drużynie Barcelony

Piłka nożna / 2024-08-24 13:44:55

Barcelona nie zarejestrowała Lewandowskiego na pierwszą kolejkę ligi hiszpańskiej

Gwiazda po raz pierwszy w kadrze Barcelony miała okazję pojawić się na boisku, jednak zamiast tego klub musiał go niezarejestrować na pierwszą kolejkę ligi hiszpańskiej. Barcelona wygrała ten mecz 2:1 z Valencią, a dwie bramki zdobył Robert Lewandowski. Warto również wspomnieć, że Valencia prowadziła już 1:0 od 44. minuty po trafieniu Hugo Duro. Trener Hansi Flick pochwalił Lewandowskiego za jego grę zarówno w ataku, jak i w defensywie.

Transfer Olmo do Barcelony

Transfery były tematem numer jeden przed rozpoczęciem sezonu dla Barcelony, która przeprowadziła tylko jeden większy transfer - sprowadziła Daniego Olmo z RB Lipsk za 55 mln euro plus bonusy. Niestety, z powodu problemów z limitem płac musieli zrezygnować z Nico Williamsa z Athletiku Bilbao.

Olmo oczekuje na rejestrację

Olmo nie został zarejestrowany na wyjazdowe spotkanie z Valencią, ale fani klubu mieli nadzieję, że zostanie zarejestrowany przed meczem z Athletic Bilbao. Jednak według hiszpańskich mediów, potrzebne jest dokonanie kilku transakcji, aby Olmo mógł zostać oficjalnie zarejestrowany. W sobotę ogłoszono listę powołanych zawodników na mecz z Athletic Bilbao, a Olmo znalazł się na niej z adnotacją "oczekuje na rejestrację". Klub ma czas do pięciu minut przed rozpoczęciem spotkania, aby dokonać rejestracji. Czy jednak wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, aby Olmo mógł zadebiutować w barwach Barcelony?

Olmo gotowy do gry

Trener Hansi Flick został pytany o tę sprawę podczas konferencji prasowej. Powiedział, że nie jest to jego zadaniem, ale widział, że Olmo jest już gotowy do gry i chciałby go widzieć jak najszybciej na boisku. Mecz Barcelona - Athletic Bilbao rozpocznie się o godzinie 19:00 i na pewno wszyscy kibice Barcelony trzymają kciuki, aby Olmo mógł zadebiutować.

1. Dlaczego Barcelona nie zarejestrowała Roberta Lewandowskiego na pierwszą kolejkę ligi hiszpańskiej?

Klub musiał zrezygnować z rejestracji Lewandowskiego z powodu problemów z limitem płac.

2. Kto zdobył bramki dla Barcelony w meczu z Valencią?

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Barcelony w tym meczu.