Dzień pełen nieszczęść dla Polskich piłkarzy w Premier League

Artykuł opisujący pechowy dzień dla Polskich piłkarzy w Premier League

Football / 2024-08-24 20:49:31

Katastrofa dla reprezentantów Polski

To, co miało być interesującym starciem między dwoma reprezentantami Polski, Mattym Cashem i Jakubem Kiwiorem, szybko przerodziło się w katastrofę. Cash opuścił boisko już po kwadransie z powodu kontuzji, a Kiwior nie mając okazji do gry, pozostał na ławce rezerwowych.

Aston Villa przeciwko Arsenalowi

Aston Villa podejmowała Arsenal, które pewnie zwyciężyło Wolverhampton Wanderers 2:0. Cash na boisku spędził 82 minuty, ale niestety musiał się wycofać z powodu kontuzji. Kiwior natomiast nie znalazł się w kadrze meczowej. W związku z plotkami medialnymi, że Kiwior może powrócić do ligi włoskiej, jego brak na boisku i na ławce rezerwowych przekazał pewne sygnały od trenera Arsenalu, Mikela Artety.

Brak gry i kontuzja

Podczas meczu Cash opuścił boisko z powodu kontuzji, a trener zdecydował się na Riccardo Calafioriego na zmianę Jurriena Timbera w obronie. Kiwior natomiast nie dostał szansy gry i pozostał na ławce rezerwowych.

Niepewna przyszłość

Taki brak gry Kiwiora i kontuzja Casha są niezbyt korzystnymi wieściami dla selekcjonera Polski, Michała Probierza. Biało-czerwoni mają wkrótce ważne mecze, ale nieobecność reprezentantów Polski na boisku sprzyjała piłkarzom Arsenalu, którzy pewnie sięgnęli po zwycięstwo.

Arsenal zwycięzcą

Arsenal zdobył prowadzenie dopiero w 57. minucie za sprawą gola Leandro Trossardy. Thomas Partey podwyższył wynik na 2:0. Mimo to, Arsenal miał swoje problemy i przez długi okres dominowali gospodarze. Arsenal zajmuje trzecie miejsce w Premier League z kompletem punktów po dwóch meczach. Aston Villa plasuje się na 12. miejscu.

Przyszłość Kiwiora w Arsenalu

Kiwior może mieć niepewną przyszłość w Arsenalu, ale kontuzje i niepowodzenia są częścią sportu i tylko czas pokaże, jakie będą dalsze plany dla tych zawodników.

1. Czy Matty Cash został kontuzjowany podczas meczu?

Tak, Matty Cash opuścił boisko po 82 minutach z powodu kontuzji.