Data: 2024-08-24 23:24:31

Wielka forma Adama Buksy w FC Midtjylland

Adam Buksa, polski napastnik, wyróżnił się w meczu swojego nowego klubu, FC Midtjylland.

Piłka nożna / 2024-08-24 23:24:31

Adam Buksa zdobył bramkę dla FC Midtjylland

Adam Buksa rozpoczął swoją przygodę w Midtjylland po roku spędzonym na wypożyczeniu w Antalyasporze. Następnie reprezentował Polskę na Euro 2024, gdzie zdobył bramkę w meczu z Holandią. Po zakończeniu turnieju Buksa nie wrócił już do RC Lens, tylko przeniósł się do FC Midtjylland. Ten wybór okazuje się bardzo dobrym posunięciem dla napastnika, który już trzy razy trafił do siatki w swoich pierwszych ośmiu meczach w nowym klubie.

Adam Buksa wyrównał wynik przeciwko Sonderjyske

W ostatnim spotkaniu Buksa wyrównał wynik przeciwko Sonderjyske w 15. minucie gry. Otrzymał znakomite podanie w pole karne i mocnym strzałem lewą nogą wpakował piłkę do bramki, nie dając szans bramkarzowi. Mimo że Sonderjyske wyszło na prowadzenie 2:1 przed przerwą, to zawodnicy Midtjylland odwrócili wynik po zmianie stron. Edward Chilufya w 56. minucie wyrównał wynik na 2:2, a 20 minut później Adam Gabriel zapewnił swojej drużynie wygraną 3:2. Buksa nie miał większego wkładu w te dwa trafienia, ale odegrał ważną rolę w meczu.

W trzech ligowych meczach sezonu 2024/25 Buksa zdobył już trzy gole. Już wkrótce, 28 sierpnia, wraz z kolegami będzie walczył o awans do fazy ligowej Ligi Mistrzów, grając z Slovanem Bratysława. Po pierwszym spotkaniu wynik jest remisowy, więc dobrą formę Buksy można liczyć na kolejne sukcesy.

Jeśli Buksa będzie kontynuował swoją dobrą formę, nie będzie zaskoczeniem, jeśli otrzyma kolejne powołanie do reprezentacji Polski. Jedynie Robert Lewandowski prezentuje się lepiej niż on na wysokim poziomie, co może sprawić, że zostanie zawodnikiem pierwszego składu w wrześniowych meczach ze Szkocją i Chorwacją.

1. Czy Adam Buksa jest polskim napastnikiem?

Tak, Adam Buksa jest polskim napastnikiem.