Kapitalny początek przygody Runjaicia w Serie A

Przeniesienie się z polskiej Ekstraklasy do włoskiej Serie A jest ogromnym osiągnięciem, które tylko nielicznym trenerom udaje się osiągnąć. Kosta Runjaić nie tylko zdecydował się na tę szansę, ale również wykorzystał ją doskonale.

Piłka Nożna / 2024-08-25 10:24:32

Obiecujący początek sezonu

Przygoda Runjaicia w Udinese rozpoczęła się od czterech punktów w dwóch meczach z trudnymi rywalami. Wygrana z faworyzowanym Lazio, mimo grania w dziesiątkę od 68. minuty, była zaskoczeniem. To doskonałe zwycięstwo udowodniło, że Runjaić był gotowy na wyzwania Serie A.

Niecodzienne wyzwanie

Objęcie Udinese przez Runjaicia było szokiem w polskim środowisku piłkarskim. Trenerzy z Ekstraklasy rzadko otrzymują szanse w mocniejszych ligach, a tym bardziej w Top 5. Niemiec otrzymał jednak największą ofertę w swojej karierze i postanowił ją przyjąć. Udinese nie jest łatwym terytorium dla szkoleniowców, dlatego trzeba przyznać, że Runjaić podjął trudne wyzwanie.

Sukcesy na początku sezonu

Początek sezonu Udinese pod wodzą Runjaicia wyglądał bardzo obiecująco. Wygrana 4:0 z trzecioligowym Avelli w Pucharze Włoch była mocnym sygnałem, że drużyna jest gotowa na wyzwania sezonu. Zwycięstwo nad Lazio w drugiej kolejce Serie A było kolejnym zaskoczeniem. Runjaić z pewnością zdobył uznanie zarówno wśród kibiców, jak i we włoskim środowisku piłkarskim.

Znakomity mecz z Lazio

W meczu przeciwko Lazio Udinese wyszło na prowadzenie już w piątej minucie. Doskonałe dośrodkowanie od Floriana Thauvina znalazło głowę włoskiego napastnika Lorenza Lucca, który zamienił je na gola. Francuz z kolei sam zmienił się w strzelca przy drugim golu Udinese. Jego niesamowita prędkość i precyzja pozwoliły mu pokonać bramkarza Lazio i umieścić piłkę w siatce.

Wygrana pomimo czerwonej kartki

Nawet czerwona kartka dla Hassane Kamary nie powstrzymała Udinese przed zwycięstwem. Mimo gry w dziesiątkę przez dłuższy czas, drużyna zdołała utrzymać się na prowadzeniu. Dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry piłkę do bramki Udinese skierował Gustav Isaksen. Mimo tego, Lazio nie miało już czasu na więcej. Udinese zakończyło mecz wynikiem 2:1 i awansowało na czwarte miejsce w tabeli Serie A.

Ciężka praca przed Udinese

Triumf Runjaicia w ligach Top 5 na pewno będzie powodem do radości dla niego i całej drużyny. Jednak na świętowanie nie ma zbyt wiele czasu, ponieważ Udinese musi już szykować się do kolejnego meczu. Już w następną niedzielę drużyna zagra u siebie z beniaminkiem Como. To będzie kolejne wyzwanie dla Runjaicia i jego zespołu, które mogą tylko potwierdzić swoją dobrą formę.