Sensacyjny mecz Wolfsburga przeciwko Bayernowi Monachium

Relacja z emocjonującego meczu Wolfsburga i Bayernu Monachium

Piłka nożna / 2024-08-25 17:49:46

Trudne wyzwanie dla Polaków

W niedawnym meczu pierwszej kolejki Bundesligi VfL Wolfsburg zmierzył się z potężnym Bayernem Monachium. Do drużyny Wolfsburga dołączyli dwaj Polacy - bramkarz Kamil Grabara, który w debiucie został bramkarzem numer jeden, oraz skrzydłowy Jakub Kamiński, który po powrocie do pierwszego składu również znalazł się w podstawowej jedenastce. Obaj piłkarze mieli ambitne zadanie, gdyż naprzeciwko nich stanęła potężna drużyna Bayernu Monachium.

Bramka Musiala na początku meczu

Niestety dla Polaków, mecz okazał się trudnym wyzwaniem. Już po 20 minutach spotkania, Grabara nie był w stanie zachować czystego konta, gdy po dobrej akcji Sachy Boeya, Jamal Musiala bez większych problemów umieścił piłkę w bramce. Jednak to nie było wszystko - wcześniej, Kamiński został ostro zagrany przez rywala.

Nadzieja na sensację

Mimo tych początkowych kłopotów, obaj Polacy nie poddali się i stworzyli szanse dla swojego zespołu. W 57. minucie Lovro Majer zdobył bramkę, dając prowadzenie Wolfsburgowi 2:1 i nadzieję na wielką sensację. Jednak radość nie trwała długo, gdyż w 65. minucie Bayern wyrównał stan spotkania. Po rzucie rożnym, strzał rywala odbił się od Kaminskiego i wpadł do siatki jako bramka samobójcza.

Decydujące trafienie Gnabry'ego

Grabara również miał wpływ na wynik meczu, niezłożenie się dobrze przy interwencji przy strzale Serge'a Gnabry'ego pozwoliło Bayernowi na zdobycie gola na 3:2, co zapewniło zwycięstwo drużynie z Monachium.

Wysiłek Polaków

Należy jednak docenić wysiłek i zaangażowanie obu Polaków. Kamiński zablokował groźny strzał w 80. minucie, a kilka chwil później wysłał świetne dośrodkowanie w pole karne, niestety sytuacji nie wykorzystał Jonas Wind.

Podsumowanie meczu

Debiut Kamil Grabary, a także 49. mecz w Bundeslidze Jakuba Kamińskiego zakończył się porażką Wolfsburga. Jednak jest to dopiero początek sezonu, a drużyna Ralpha Hasenhuttla będzie miała kolejną szansę na zdobycie pierwszych punktów przeciwko Kiel 31 sierpnia.