Data: 2024-08-25 19:19:46

Pierwsze zwycięstwo Realu Madryt w sezonie LaLiga

Real Madryt odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie LaLiga, pokonując Real Valladolid 3:0.

Piłka nożna / 2024-08-25 19:19:46

Debiutant Endrick zdobył bramkę dla Realu Madryt

W meczu przeciwko Real Valladolid, Real Madryt odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie LaLiga. Mistrzowie Hiszpanii zwyciężyli 3:0, a jedną z bramek zdobył debiutant, Endrick. To wciąż zadziwiające, że Kylian Mbappe, gwiazdor Realu, nie jest w stanie strzelić gola dla Realu Madryt.

Trudny początek sezonu dla Realu Madryt

Real Madryt miał trudny początek sezonu, tracąc punkty w meczu z Mallorcą, który zakończył się remisem 1:1. Jednak w starciu z Real Valladolid, piłkarze Carlo Ancelottiego potwierdzili swoją dominację na Santiago Bernabeu. Zespół był aktywniejszy w pierwszej połowie, choć miało mało sytuacji bramkowych. Kylian Mbappe miał jedną z niewielu okazji, jednak jego strzał został obroniony przez bramkarza rywala.

Cenny gol Fede Valverde

W drugiej połowie Real Madryt wciąż atakował, a w 50. minucie Fede Valverde oddał piękny strzał z rzutu wolnego i zdobył bramkę, prowadząc Real do zwycięstwa 1:0. Chociaż gospodarze nie tworzyli wielu dogodnych sytuacji, to w 80. minucie Mbappe miał dwie okazje do zdobycia gola. Niestety, oba strzały zostały zatrzymane przez bramkarza przeciwników.

Debiutancki gol Endricka i celny strzał Brahim Díaz

W 86. minucie Mbappe opuścił boisko, a zastąpił go 18-letni Endrick, który niedługo po wejściu na boisko zdobył swojego pierwszego gola dla Realu Madryt. Bramkę na 2:0 zdobył również Brahim Diaz. Real Madryt odnotował pierwsze zwycięstwo w sezonie i ma na koncie cztery punkty.

W tabeli ligowej Real Madryt zajmuje trzecie miejsce, tracąc dwa punkty do lidera, FC Barcelony, i Celty Vigo. Kolejnym przeciwnikiem będzie Las Palmas, z którym piłkarze Ancelottiego zmierzą się na wyjeździe 29 sierpnia.

Perspektywy na przyszłość

Endrick, który zadebiutował w Realu Madryt, zostawia ślad po sobie. W wieku 18 lat, za kwotę prawie 50 milionów euro, Brazylijczyk imponuje talentem i niezwykłą pewnością siebie na boisku. Może on być jednym z najważniejszych nabytków Realu w tym sezonie, który przyczyni się do kolejnych sukcesów drużyny. Należy też docenić pracę Carlo Ancelottiego i jego umiejętność doprowadzenia zespołu do zwycięstwa po trudnym początku. Ancelotti jest mistrzem w odnajdywaniu rozwiązań taktycznych i wyciąganiu maksymalnych umiejętności swoich zawodników. Będzie interesujące zobaczyć, jak inny debiutant, Endrick, będzie rozwijał się pod jego przewodnictwem. Mimo że Mbappe wciąż szuka swojego pierwszego gola dla Realu Madryt, trzeba docenić jego poświęcenie i zaangażowanie na boisku. Francuski napastnik nadal jest jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy na świecie i na pewno wkrótce zdobędzie swoje pierwsze trafienie dla swojego nowego klubu. Zdobywanie bramek to tylko kwestia czasu dla takiego talentu jak Mbappe.

1. Czy Real Madryt odniósł zwycięstwo w meczu przeciwko Real Valladolid?

Tak, Real Madryt zwyciężył 3:0.