Data: 2024-08-25 23:29:45

Arka Gdynia - walka o przetrwanie w tegorocznym Betclic I Liga

Przeczytaj o słabej formie Arki Gdynia oraz o zwycięstwie Górnika Łęczna w niedzielnym meczu

Piłka nożna / 2024-08-25 23:29:45

Słaba forma Arki Gdynia

Arka Gdynia nadal boryka się z problemami w tegorocznym sezonie Betclic I Liga, a ich ostatnia porażka z Górnikiem Łęczna postawiła trenera Wojciecha Łobodzińskiego pod znakiem zapytania. To po nieudanym remisie z Ruchem Chorzów w tym tygodniu, gdzie Arka miała dwa zdobyte gole anulowane w kontrowersyjnych okolicznościach. Górnik Łęczna, obecnie zajmujący zaskakujące trzecie miejsce, przyjechał do Gdyni w niedzielę i ponownie pozbawił Arkę zwycięstwa.

Zwycięstwo Górnika Łęczna

Mecz rozpoczął się dobrze dla Arki, gdy Karol Czubak zdobył bramkę w pierwszej minucie meczu, wykorzystując dośrodkowanie Michała Marcjanika. Jednak Górnik szybko odwrócił losy spotkania, gdy Przemysław Banaszak został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza Arki, Pawła Lenarcika i zamienił rzut karny na bramkę w 23. minucie. Ostateczną bramkę zdobył Paweł Żyra w 67. minucie, główkując po dośrodkowaniu Jakuba Bednarczyka, pozostawiając Arkę bez szans i zapewniając Górnikowi Łęczna zwycięstwo 2-1.

Zmiana w tabeli

Z tym zwycięstwem Górnik Łęczna zgromadził już 16 punktów, umieszczając ich na drugim miejscu w tabeli, na równi ze Stalą Rzeszów. Z drugiej strony, Arka Gdynia zdobyła zaledwie 9 punktów w swoich pierwszych 7 meczach. Ten spadek formy jest rozczarowaniem po awansie drużyny do pierwszej ligi w poprzednim sezonie. Wiele źródeł, w tym Meczyki, donosiło o specjalnym spotkaniu drużyny, które odbyło się w poniedziałek, co podsyca spekulacje, że trener Łobodziński może być bliski utraty pracy. Warto zauważyć, że Łobodziński niedawno podpisał przedłużenie kontraktu z Arką, zobowiązującego go do klubu do czerwca 2026 roku.

ŁKS Łódź nadal na fali

Podczas gdy losy Arki Gdynia się pogarszają, ŁKS Łódź kontynuuje swoje doskonałe występy w lidze. W niedzielę zabezpieczyli swoje drugie kolejne zwycięstwo, pokonując Chrobrego Głogów przekonującym wynikiem 3-0. Jednak zanim gospodarze zaczęli umieszczać piłkę w siatce, Mikołaj Lebedyński z Chrobrego przeżył koszmarne chwile, kiedy zmarnował rzut karny w 33. minucie i trafił w poprzeczkę. ŁKS Łódź nie miał takich problemów ze znalezieniem drogi do bramki, Andreu Arasa i Michał Mokrzycki zdobyli bramki przed przerwą, a Jędrzej Zając dołożył trzecią bramkę pod koniec meczu.

Inne wyniki meczów

W pierwszym meczu niedzielnych rozgrywek Znicz Pruszków nie pozostawił wątpliwości co do swojej przewagi, pokonując Kotwicę Kołobrzeg aż 4-0. Bramki zdobyli Wiktor Nowak, Łukasz Wiech, Daniel Stanclik i Adrian Kazimierczak, pokazując swoją dominację na boisku.