Data: 2024-08-26 19:39:37

Niespodziewana porażka Marii Sakkari na US Open 2024

W 2024 roku miała miejsce niezwykle emocjonująca i pełna niespodzianek pierwsza runda US Open.

Tenis / 2024-08-26 19:39:37

Znaki zapytania przed spotkaniem

Mecz nie rozpoczął się tak, jakby tego chciała Sakkari. Greczynka została od razu przełamana, co zadziałało na psychikę zawodniczki. Już od pierwszych wymian można było zauważyć, że coś jest nie tak z zawodniczką z Grecji. Po kilku gemach, Sakkari zdecydowała się poprosić o przerwę medyczną.

Ból szyi uniemożliwiający grę

Na korcie pojawiła się fizjoterapeutka, która zaczęła profesjonalnie zajmować się kręgosłupem Greczynki. Zawodniczka odczuwała silny ból szyi, co wyraźnie utrudniało jej grę. Po kilku minutach przerwy, Sakkari powróciła na kort, ale problemy zdrowotne nadal nie pozwalały jej osiągnąć optymalnej formy.

Nieudana próba odratowania meczu

Przez kolejne gemy Sakkari nieustannie walczyła z bólem szyi, ale niestety nie zdołała odwrócić losów meczu. Chińska tenisistka okazała się zbyt silna rywalką i pewnie wygrała pierwszą partię 6:2. Porażka ta oznaczała dla Sakkari, że drugi rok z rzędu kończy US Open już na pierwszej rundzie, co z pewnością było ogromnym zawodem dla greckiej zawodniczki.

Podziękowanie dla kibiców

Gdy Sakkari schodziła z kortu, publiczność wyraziła swoje wsparcie dla zawodniczki oklaskami. To było piękne i pełne emocji pożegnanie, które poruszyło grecką tenisistkę do łez. W tym momencie Sakkari przypomniała sobie o swoich wcześniejszych sukcesach i wiedziała, że nadal ma przed sobą wiele możliwości, aby odwrócić losy swojej kariery tenisowej.

Wczorajsze sukcesy i nadzieje na przyszłość

Choć wynik tego spotkania był rozczarowujący dla Sakkari, warto jednak zaznaczyć, że jeszcze trzy lata temu tenisistka ta zdołała osiągnąć półfinał US Open. To był niewątpliwie jej najlepszy wynik w karierze, który dawał nadzieję na jeszcze większe sukcesy.

Kolejne wyzwania na US Open

Rywalką Yafan Wang w kolejnym meczu będzie zwyciężczyni pojedynku pomiędzy Evą Lys a Marie Bouzkovą. Tej potyczki również nie można lekceważyć, gdyż obie tenisistki to utalentowane zawodniczki, które mogą spowodować kolejną niespodziankę na kortach US Open. W tym turnieju każdy mecz jest prawdziwym widowiskiem, a niewątpliwie przynosi ze sobą ogromne emocje dla zarówno tenisistów, jak i kibiców.

1. Dlaczego Maria Sakkari poprosiła o przerwę medyczną?

Bo odczuwała silny ból szyi, co utrudniało jej grę.