Data: 2024-08-27 23:14:50

Znamy już kolejnych uczestników Ligi Mistrzów po emocjonujących wtorkowych meczach ostatniej rundy eliminacji

Sprawdź, które drużyny awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzów po emocjonujących meczach ostatniej rundy eliminacji.

piłka nożna / 2024-08-27 23:14:50

Znane są już kolejne drużyny w fazie grupowej Ligi Mistrzów

RB Salzburg, Sparta Praga i BSC Young Boys awansują do fazy grupowej

Liczba uczestników Ligi Mistrzów UEFA została zwiększona w tym sezonie do 36 drużyn. Na ten moment znamy już 32 zespoły, które zasłużyły na udział w tych prestiżowych rozgrywkach. We wtorek trzy drużyny wywalczyły sobie przepustki do fazy ligowej, pokazując swoją wyższość nad rywalami. Wśród awansowanych znalazły się RB Salzburg, Sparta Praga i BSC Young Boys.

RB Salzburg utrzymuje przewagę i awansuje

RB Salzburg, wicemistrz Austrii, już przed tygodniem wypracował sobie dwubramkową przewagę w meczu z Dynamem Kijów. W rewanżowym spotkaniu nie stracili swojej zaliczki, a młody Adam Daghim zapisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę dla swojego zespołu. Mimo odpowiedzi ukraińskiego zespołu, który zdobył wyrównującego gola, Salzburg awansował do fazy grupowej.

Sparta Praga pewnie przechodzi dalej

Sparta Praga również utrzymała komfortową przewagę, którą zdobyła w pierwszym meczu z Malmoe FF. Na własnym boisku czeskim piłkarzom udało się utrzymać prowadzenie i pewnie awansować do kolejnej rundy rozgrywek. Mecz nie był jednak pozbawiony emocji, ponieważ obie drużyny miały szanse na zdobycie bramki z jedenastego metra. W końcu to Lukas Haraslin, znany z występów w Lechii Gdańsk, wykorzystał rzut karny i zdobył bramkę, otwierając drogę do awansu dla Sparty.

Kontrowersje w meczu Galatasaray kontra BSC Young Boys

Największe kontrowersje miały miejsce w Stambule, gdzie Galatasaray zmierzył się ze szwajcarskim BSC Young Boys. Mecz w Berno zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2, a emocje osiągnęły zenit w samej końcówce rewanżowego spotkania. W ostatnich minutach obu drużyn doszło do przepychanek i awantury na boisku, a z trybun poleciały różne przedmioty. Sędzia przerwał na chwilę mecz, pokazując kartki zawodnikom obydwu zespołów, jednak po krótkiej przerwie gra została wznowiona. Niestety dla drużyny Galatasaray, to Young Boys awansowali do fazy grupowej, a mistrzowie Turcji pozostali z niczym.

Warto zaznaczyć, że kolejna edycja Ligi Mistrzów UEFA będzie wyjątkowa ze względu na zmiany w formacie rozgrywek. Zwiększono liczbę uczestników, wprowadzając do turnieju 36 drużyn, co z pewnością przyczyni się do jeszcze większych emocji na boisku. Wierzymy, że już teraz znamy jednych z najciekawszych zespołów, które będą walczyć o tytuł najlepszej drużyny Europy.

1. Dlaczego Galatasaray odpadł z Ligi Mistrzów?

Galatasaray odpadł z Ligi Mistrzów po przegranym meczu przeciwko BSC Young Boys.

2. Które drużyny awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzów?

RB Salzburg, Sparta Praga i BSC Young Boys awansowały do fazy grupowej.

3. Jakie zmiany wprowadzono w formacie rozgrywek Ligi Mistrzów?

W formacie rozgrywek Ligi Mistrzów wprowadzono zwiększenie liczby uczestników do 36 drużyn.