Data: 2024-08-27 23:49:50

Kontrowersje w meczu FC Barcelona - Rayo Vallecano

Sprawdź kontrowersyjny mecz pomiędzy FC Barceloną a Rayo Vallecano, w którym gol Lewandowskiego został anulowany po interwencji VAR.

Piłka nożna / 2024-08-27 23:49:50

Barcelona odwraca losy meczu

W 71. minucie meczu pomiędzy FC Barceloną a Rayo Vallecano doszło do kontrowersyjnej sytuacji, w której gol Roberta Lewandowskiego został anulowany po interwencji VAR. Chociaż polski napastnik strzelił już czwarte trafienie w tym sezonie La Liga, niestety dla niego sędzia uznał, że Jules Kounde nadepnął na palce Pepa Chavarrii na początku akcji, co zmiękło boiska przebieg gola. Decyzja arbitra wywołała wiele kontrowersji i dyskusji, szczególnie wśród kibiców Barcelony.

Mimo tego incydentu, Barcelona zdołała odwrócić losy meczu i wygrała 2:1. Bohaterem tego spotkania okazał się debiutujący w drużynie Dani Olmo, który zdobył decydującego gola w 83. minucie. To było pierwsze zwycięstwo na wyjeździe dla Barcelony na Estadio de Vallecas od 2018 roku, co jest sporym osiągnięciem dla drużyny.

Rayo Vallecano walczy do końca

Jednakże, trzeba przyznać, że Barcelona nie miała łatwego zadania. Rayo Vallecano, chociaż jest uważane za zespół ze słabszą renomą, pokazało się z dobrej strony. Już w 9. minucie meczu Alvaro Garcia strzelił pierwszego gola dla gospodarzy, pokazując, że będą walczyć o korzystny wynik. Bramkarz Barcelony, Marc-Andre Ter Stegen, mógł lepiej zareagować i zapobiec temu trafieniu, jednak zdarzają się takie momenty.

W pierwszej połowie Barcelona miała trudności z przełamaniem defensywy Rayo Vallecano. Pomimo kilku szans, piłkarze z Katalonii nie byli w stanie zdobyć bramki. Dopiero w drugiej połowie, po stuprocentowej szansie niewykorzystanej przez Lewandowskiego, Barcelona zaczęła grać konkretnie. W 60. minucie Pedri doprowadził do wyrównania, po czym Olmo zapewnił zwycięstwo w 83. minucie.

VAR - narzędzie sprawiedliwości

Ważnym elementem tego spotkania była także obecność VAR. Mimo kontrowersji związanych z anulowaniem gola Lewandowskiemu, interwencja tego systemu miała na celu zapewnienie uczciwej rywalizacji. VAR jest już standardowym narzędziem w wielu ligach na świecie i choć czasami budzi kontrowersje, to jego wprowadzenie przyczyniło się do większej sprawiedliwości na boisku.

Najważniejsze jednak jest to, że Barcelona odniosła kolejne zwycięstwo i utrzymuje komplet punktów po trzech kolejkach La Liga. Wiąże się to z niewątpliwym sukcesem dla nowego trenera drużyny, Hansiego Flicka, który zaledwie niedawno objął stery drużyny. Na kolejny mecz Barca przygotowuje się już teraz, bo już w najbliższą sobotę czeka ich starcie z Realem Valladolid. Kibice liczą na kontynuację dobrej passy i kolejne zwycięstwo.

1. Co się stało w 71. minucie meczu FC Barcelona - Rayo Vallecano?

Gol Roberta Lewandowskiego został anulowany po interwencji VAR.