Data: 2024-08-29 19:09:45

Pierwszy medal dla Polski na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu

Mateusz Otowski zdobył pierwszy medal dla Polski na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu

Pływanie / 2024-08-29 19:09:45

Dominacja Mateusza Otowskiego

Mateusz Otowski od samego początku wyścigu nie dał najmniejszych szans rywalom. Już na pierwszych metrach wyprzedził konkurencję i wyraźnie dominował na całej trasie. Do mety dopłynął w czasie 2:17.85, będąc o blisko 16 sekund szybszy od drugiego na mecie.

Świetny rezultat polskiego parapływaka

Osiągnięcie Mateusza Otowskiego jest dowodem na to, że polskie parapływanie ma wielki potencjał. To nie pierwszy wielki sukces tej dyscypliny na igrzyskach. Przypomnijmy, że trzy lata temu w Tokio Polska reprezentacja zdobyła aż 24 medale - siedem złotych, sześć srebrnych i 11 brązowych.

Rekordowa liczba reprezentantów Polski

Igrzyska paralimpijskie to niezwykłe wydarzenie, na którym biorą udział zawodnicy z całego świata. W Paryżu wystąpiło rekordowe 84 sportowców z Polski.

1. Czy Mateusz Otowski był pierwszym polskim parapływakiem na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu?

Tak, Mateusz Otowski był pierwszym polskim parapływakiem na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu.

2. Jaki wynik osiągnął Mateusz Otowski w wyścigu na 200 m stylem zmiennym?

Mateusz Otowski osiągnął czas 2:17.85 w wyścigu na 200 m stylem zmiennym.

3. Jakie miejsce zajął Mateusz Otowski w wyścigu na 200 m stylem zmiennym?

Mateusz Otowski zajął pierwsze miejsce w wyścigu na 200 m stylem zmiennym.

4. Ile medali zdobyła Polska reprezentacja na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu?

Polska reprezentacja zdobyła jeden medal na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu.