Data: 2024-08-29 23:4:56

Sensacyjny mecz Chelsea z Servette FC

Opis sensacyjnego meczu Chelsea z Servette FC, w którym londyński gigant musiał walczyć o awans do fazy ligowej LKE.

Piłka nożna / 2024-08-29 23:4:56

Niewiele brakowało, a Chelsea doznałaby kompromitacji

W świecie piłki nożnej często zdarzają się niespodzianki, które potrafią zaskoczyć nawet największych faworytów. Tak właśnie było w przypadku meczu Chelsea ze szwajcarskim Servette FC w IV rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy. Niewiele brakowało, a londyński gigant doznałby kompromitacji, jednak na szczęście dla niego ostatecznie do tego nie doszło.

Chelsea musiał powalczyć o awans

Chelsea, które wydało setki milionów na transfery w ostatnich sezonach, musiało powalczyć o awans do fazy ligowej LKE. W pierwszym spotkaniu na Stamford Bridge Anglikowie wygrali 2:0, co dawało im pewną przewagę przed rewanżem. Jednak wiele wskazywało na to, że szwajcarski zespół nie odpuszczał i był gotów zaskoczyć.

Niespodziewany remis w pierwszej połowie

Mecz rozpoczął się obiecująco dla Chelsea, gdy w 14. minucie Christopher Nkunku wykorzystał rzut karny i zdobył pierwszą bramkę dla swojej drużyny. Jednak Servette nie zamierzało oddać pola i szybko odpowiedziało znakomitą akcją Jeremy'ego Guillemenota, który doprowadził do remisu 1:1 jeszcze przed przerwą.

Fenomenalna bramka Crivellego

W drugiej połowie szwajcarski zespół szukał swojej szansy, a ta nadeszła w 72. minucie. Enzo Crivelli, który znajdował się w samotności na polu karnym, fenomenalnie wyskoczył i bezlitośnie pokonał bramkarza Chelsea. Strzał ten przypomniał nieco te, które wykonuje Cristiano Ronaldo, co tylko podkreślać umiejętności Crivellego.

Chelsea utrzymuje wynik i awansuje do fazy ligowej LKE

Po drugiej bramce dla Servette nastała nerwówka, ponieważ jednego gola Szwajcarzy dzielił od dogrywki. Jednak Chelsea zdołała utrzymać wynik i ostatecznie przegryzając zespół zespołem z III miejsca w lidze szwajcarskiej 3:2 awansowała do fazy ligowej LKE.

Chelsea - jeden z głównych faworytów LKE

Niewątpliwie ta porażka była sensacją, jednak Chelsea jest jednym z głównych faworytów do triumfu w Lidze Konferencji Europy. Jej droga do końcowego sukcesu będzie z pewnością pełna wyzwań, ale zespół ma odpowiednią jakość, by sięgnąć po kolejny europejski triumf.

Losowanie par w fazie ligowej LKE i Ligi Europy

Kolejnym etapem dla Chelsea będzie losowanie par w fazie ligowej Ligi Europy i Ligi Konferencji, które odbędzie się w najbliższy piątek. Miłośnicy futbolu z całego świata czekają z niecierpliwością, by dowiedzieć się, jakie zespoły zostaną zestawione razem i jakie emocje czekają nas w kolejnych rundach tych rozgrywek.

Polskie drużyny w IV rundzie kwalifikacji

Warto zauważyć, że oprócz meczu Chelsea kolejnymi spotkaniami w IV rundzie kwalifikacji były również mecze polskich drużyn. Jagiellonia Białystok przegrała z Ajaksem Amsterdam, awansując jednocześnie do fazy ligowej LKE. Legia Warszawa natomiast pokonała kosowską Dritę i również zapewniła sobie miejsce w kolejnej fazie rozgrywek. Wisła Kraków, chociaż nie awansowała, zakończyła swoje występy w tej edycji z honorem, pokonując Cercle Brugge.

1. Czy Chelsea awansowała do fazy ligowej LKE?

Tak, Chelsea awansowała do fazy ligowej LKE pomimo trudnego meczu z Servette FC.